Новини / Події / США виділили 46 тис. доларів на збереження Софії Київської
23 вересня 2011, 16:38
Розмір шрифта: А А А

США виділили 46 тис. доларів на збереження Софії Київської

США виділили 46 тис. доларів на збереження Софії Київської, посольський фонд сша, культурна спадщина, заповідник Софія Київська, Джон Теффт, Марко Санті
США виділили 46 тис. доларів на збереження Софії Київської

Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини виділив близько 46 тис. доларів Національному заповіднику «Софія Київська»

Кошти будуть спрямовані на збереження колекції мозаїк з Михайлівського золотоверхого собору, зруйнованого в 1930 році, сказав посол США в Україні Джон Теффт.

«За кошти гранту будуть проведені роботи по перенесенню мозаїки на основу з легких сучасних матеріалів. Таким чином будуть врятовані унікальні пам'ятки в їх унікальній формі і збережена їхня художня та історична цінність», — сказав він.
Посол зазначив, що цементна основа, на яку в 1934 році були перенесені оригінальні мозаїки 12 сторіччя, зняті зі стін собору, представляє загрозу для їхнього стану.

Для проведення реставраційних робіт в заповідник був запрошений реставратор з Італії Марко Санті. Орієнтовно роботи триватимуть близько півроку.
Теффт також відзначив, що американський фонд виділив вже понад 20 млн. доларів на підтримку більше 650 проектів в 120 країнах світу.

Він також підкреслив, що Україна отримала більшу кількість грантів, ніж будь-яка інша країна в Європі, і висловив сподівання, що співпраця в сфері заощадження культурних та історичних цінностей між Україною і США продовжуватиметься.

Довідка. Михайлівський собор був побудований на початку 12 століття, в 1930-х роках він був зруйнований.

Перед цим з його стін були зняті найцінніші мозаїки й фрески, в Софійському соборі було підготовлено спеціальне приміщення, в стіни якого і вмонтували збережену живопис.

Михайлівський собор був заново відбудований в кінці 1990-х років.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Куди підуть гроші з бюджету окупованих територій

30 серпня 2016, 10:06

Останні новини за сьогодні: