Новини / Події / Біля Сонячної системи знайшли придатну для життя планету
26 серпня 2016, 09:40
Розмір шрифта: А А А

Біля Сонячної системи знайшли придатну для життя планету

Біля Сонячної системи знайшли придатну для життя планету, космос, планета, життя, Проксима b, Сонячна система
Біля Сонячної системи знайшли придатну для життя планету

Міжнародна група вчених, що вивчають космос, заявила про виявлення планети Проксима b, на якій може бути життя і до якої можна буде дістатися під час майбутніх космічних місій. Планета трохи більша за Землю і знаходиться всього в чотирьох світлових роках від неї, повідомили вчені на прес-конференції в штабі Південної європейської обсерваторії. Про це повідомляє журнал Nature.

Проксима b обертається навколо зірки Проксима Центавра. Ця зірка входить в систему Альфа Центавра і є червоним карликом. Повний оберт навколо зірки вона робить за 11 днів.

Планета знаходиться в так званій зоні життя зірки. Температура на планеті така, що на ній може бути вода в рідкому стані, а клімат придатний для життя.

Проксима b, таким чином, стала близькому планетою до Сонячної системи, де можливе життя.

Автори дослідження пояснюють, що помітили ознаки планети ще в 2013 році, а потім намагалися отримати докази її існування. Проксима b знаходиться до зірки набагато ближче, ніж Земля або навіть Меркурій. Однак Проксима Центавра виявилася куди більш тьмяною зіркою, ніж Сонце.

Вчені не виключають, що на планеті є свій «тропічний пояс» — сонячне місце, де і зосереджена вода. При цьому клімат Проксіми b сильно відрізняється від земного. Вчені, наприклад, сумніваються, що на планеті змінюються пори року.

Раніше найближчою до Сонячної системи планетою, на якій може бути життя, вважалася планета Wolf 1061c, що знаходиться в сузір'ї Змієносця. Вона знаходиться в зоні життя зірки Wolf 1061, яка є корисним карликом, і знаходиться приблизно в 13,7 світлового року від Землі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: