Новини / Події / Україну заполонили іномарки з пробігом
13 січня 2017, 19:57
Розмір шрифта: А А А

Україну заполонили іномарки з пробігом

Україну заполонили іномарки з пробігом, іномарки з пробігом, реєстрація автомобілів, Renault
Україну заполонили іномарки з пробігом

У грудні 2016 року в Україні було зареєстровано рекордне число іномарок з пробігом – 5,6 тис. одиниць.

Про це повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Цей показник виріс на 55% щодо грудня 2015 року і склав 39% загального обсягу первинних реєстрацій в країні. Найбільше в грудні завозили легкові автомобілі – майже 4,2 тис. машин. Це втричі більше, ніж роком раніше.

Всього, з початку року в Україні було зафіксовано близько 30 тис. реєстрацій б/в іноземних автомобілів. Це майже стільки ж, скільки і в минулому році. З них близько 17 тис. од. припадає на легкові машини (+ 22% до 2015 року). Причому значний стрибок реєстрацій спостерігається лише з вересня.

Найпопулярнішими імпортними легковими автомобілями з пробігом серед українців стали машини бренду Renault – 3,6 тис. од. На другому місці – Volkswagen (3,2 тис. од.). Третє — Skoda (1,8 тис. од.). Четверте і п‘яте – Opel (1,6 тис. од.) і Mercedes-Benz (менше 1 тис. од.).

Під кінець року українці вже адаптувалися до нових схем ввезення машин за зниженими ставками акцизного податку для б/у іномарок, зазначає начальник відділу продажу автомобілів з пробігом Das Welt Auto Сергій Федчун. З ним погоджується директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников і додає, що грудневий зростання первинних реєстрацій був сформований за рахунок легкового сегмента ринку. За його словами, продажі б/у-шних комерційних автомобілів і автобусів порівняно з груднем 2015 року зменшилися на 32% і 82%.

Нагадаємо, з 1 серпня 2016 року в силу вступив закон, який тимчасово знижує акцизний збір на іномарки з пробігом в 2-28 разів залежно від типу і об’єму двигуна. Ця норма буде діяти до 2019 року на автомобілі, вироблені після 1 січня 2010 року. Вона не застосовується до автомобілів, вироблених в країні, визнаної окупантом чи агресором.

Маючи ряд обмежень, цей закон дозволив легалізувати частину автомобілів, які перебувають в Україні на іноземних номерах і значно збільшити імпорт легкових машин з пробігом, зазначає Овсянніков.

У наступні місяці ринок іномарок з пробігом буде і далі розвиватися. За словами Федчуна, в 2017 році він зросте на 20-30%.

Втім, якщо правила гри на ринку не зміняться, то в цьому році частка імпортованих машин з пробігом на первинному ринку легкових автомобілів складе не менше однієї третини, додає директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром.

У грудні частка б/у автомобілів в загальній кількості легкових машин становила 35%, що збігається з прогнозом на цей рік, відзначає старший аналітик ІК «Арт Капітал» Олексій Андрейченко. При такому співвідношенні в 2017 році ввезуть близько 40 тис. б/у легкових автомобілів, що більш ніж в два рази більше, ніж в 2016. «З урахуванням комерційних автомобілів і автобусів в 2017 році продажі всіх б/в автотранспортних засобів на первинному ринку зросте до 60 тис. од., що в два рази більше, ніж у минулому», — прогнозує аналітик.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стартує додаткова реєстрація для участі у ЗНО

3 травня 2017, 10:29

В Україні введуть нові правила споживання газу

24 квітня 2017, 09:23

Ринок легкових авто України за 3 міс. прискорив темп приросту до 35% за рахунок активного березня

3 квітня 2017, 18:43

Українці відвертаються від «ЗАЗ»

4 березня 2017, 16:28

Останні новини за сьогодні: