Новини / Події / В Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
5 травня 2017, 12:42
Розмір шрифта: А А А

В Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху

В Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху, дорожній рух, Тиждень безпеки, ДТП
В Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху

Національний координатор ВООЗ Міністерства охорони здоров‘я з питань безпеки дорожнього руху, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Юрій Чорний заявив, що в Україні з 8 до 14 травня пройде Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.

Про це на прес-конференції заявив національний координатор ВООЗ Міністерства охорони здоров’я з питань безпеки дорожнього руху, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Моз Юрій Чорний.

«В Україні 8 травня починається, як і у всьому світі, Тиждень безпеки дорожнього руху. Щорічно в світі гине 1,5 млн осіб в результаті дорожньо-транспортних пригод. Близько 50 млн людей — це ті особи, які мають якісь травми в результаті дорожньо-транспортних пригод. Тому на сьогодні Тиждень безпеки дорожнього руху спрямована на те, щоб громадяни разом з владою, громадськістю об‘єдналися для вирішення питань, пов’язаних зі зниженням смертності, зниженням травматизму на наших дорогах», — сказав Чорний.
Начальник медичного департаменту Моз Андрій Гаврилюк розповів, що в період 2011-2016 рр. в Україні рівень травматизму та смертності внаслідок ДТП є одним з найвищих в Європі. Зокрема, за цей час зареєстровано 170 тис. ДТП, в них загинули 26,5 тисячі людей, травмовано 206 тисяч чоловік. При цьому тільки за 2016 рік зафіксовано зростання кількості ДТП на 11,6%, а травмованих у дорожніх аваріях стало більше на 1,5%. Варто зазначити, що 43% загиблих в ДТП у 2016 році — це пішоходи і велосипедисти. Також за цей період в ДТП загинули 1,4 тис. дітей у віці до 18 років.

«ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років і другий — серед дітей у віці від 5 до 14 років», — сказав Гаврилюк.

Як зазначалося на прес-конференції, цього року Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху пройде під гаслом «Зменш швидкість — збережи життя». Протягом наступного тижня в навчальних закладах країни пройдуть масові заходи, присвячені безпеки дітей на дорозі. Крім того, 12 травня у всіх регіонах пройде організований спільно з Міністерством освіти і науки єдиний національний урок «Безпека на дорозі — безпека життя», а також загальнонаціональна акція «День зниження швидкості». Відбудеться загальнонаціональний флешмоб «Україна за безпеку дорожнього руху», який розпочнеться 13 травня біля Арки дружби народів у Києві. У всіх регіонах України з 8 по 14 травня пройде велопробіг «За безпеку на дорозі».В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в школах та для всіх охочих проведуть відкриті уроки з надання домедичної допомоги під час ДТП, а 11 травня в лікарні «Охматдит» стартує загальнонаціональна акція «Здай кров — врятуй життя» для лікування потерпілих у дорожньо-транспортних пригод.

Крім того, в цей період будуть здійснюватися заходи державного контролю щодо дотримання автоперевізниками законодавства про автотранспорт та за виконання правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, профілактичні заходи щодо попередження дорожньо-транспортних пригод.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

31 травня 2017, 16:18

Останні новини за сьогодні: