Новини / Події / В Україні опублікували закон про скасування обов'язкового використання печаток
19 квітня 2017, 17:11
Розмір шрифта: А А А

В Україні опублікували закон про скасування обов'язкового використання печаток

В Україні опублікували закон про скасування обов'язкового використання печаток, використання печаток, законодавчі акти, штраф
В Україні опублікували закон про скасування обов'язкового використання печаток

Закон №1982-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями сьогодні опублікували в офіційному виданні парламенту «Голос України».

Документ передбачає скасування обов‘язкового використання печатки у бізнесі. Очікується, що його впровадження допоможе Україні піднятися у рейтингу Doing Business на два пункти.

Закон вносить зміни у низку законодавчих актів, вилучаючи згадки про обов’язкове використання печатки. Коли він набере чинності, документи вважатимуться достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Окрім того, передбачається штраф від 850 до 1700 грн за вимагання посадовцем документу із відбитком печатки чи нотаріального засвідчення (останнє — в разі, якщо це не передбачено законодавством).

Документ набере чинності 19 липня поточного року.

Автори законодавчої ініціативи додали у пояснювальній записці до законопроекту при подачі до Ради, що три роки тому було впроваджено перехід від обов‘язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що спричинило багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов’язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством.

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли — ні, і це не заважало посадовцям вимагати документи саме з відтиском печатки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: