Новини / Події / Держдума Росії обмежить грошові перекази в Україну
17 березня 2017, 17:13
Розмір шрифта: А А А

Держдума Росії обмежить грошові перекази в Україну

Держдума Росії обмежить грошові перекази в Україну, грошові перекази, обмеження, РФ, платіжні системи
Держдума Росії обмежить грошові перекази в Україну

Держдума прийняла у другому читанні законопроект, яким пропонується обмежити грошові перекази з РФ в іноземні держави з допомогою іноземних платіжних систем. Поправки стосуються переказів в Україну.

Це давно обіцяний «дзеркальна відповідь» на заборону діяльності російських платіжних систем в Україні, введений в жовтні 2016 року, пише інтернет-портал «Російської газети». Мова йде про «Золотий корони», «Юнистриме» та ін. Також в Україні заборонені популярні російські системи електронних платежів, такі як «Яндекс.Гроші».

«Встановлення цієї заборони призвело до обмеження конкуренції на російському ринку платіжних послуг, здійснюваних у вигляді транскордонних переказів грошових коштів без відкриття рахунку, на користь іноземних платіжних систем», — йдеться в пояснювальній записці до документа.У поправках зазначено, що якщо якесь іноземне держава вводить заборону на роботу російських платіжних систем, у відповідь «автоматом» забороняються такі перекази громадян з території Росії на територію цієї держави з допомогою іноземних платіжних систем. Це стосується саме переказів в Україну.

Згідно з документом, транскордонний переказ з Росії на територію такої держави може бути здійснено тільки за допомогою оператора, який контролюється російськими юридичними особами. Ці правила будуть поширюватися на перекази без відкриття банківського рахунку. Таким чином, під заборону потрапляють перекази за допомогою міжнародних систем WesternUnion і MoneyGramm.

Для переказу грошей в Україну залишається варіант перекладу з карти на карту або з рахунку на рахунок — під нові обмеження вони не потрапляють. Правда, при цьому необхідно, щоб і відправник, і одержувач був відкритий рахунок у банку. Невеликі суми можна «покласти» на номер мобільного телефону одержувача.Раніше на тому ж засіданні у зв‘язку з погромами російських банків в Україні Держдума закликала європейських парламентарів припинити протиправні дії офіційних українських властей.

Нагадаємо, 18 жовтня Україна продовжила і розширила дію санкцій щодо РФ, обмеживши, в числі іншого, діяльність на її території російських платіжних систем. У список компаній, чия діяльність на території України обмежена, включені у тому числі платіжні системи «Золота корона», «Колібрі», «Міжнародні грошові перекази Лідер», Anelik та Blizko. Платіжною системою «Колібрі» управляє Сбербанк Росії, а системою Blizko — «Зв’язок-Банк».

Пізніше в НБУ пояснили, як будуть надходити в Україну грошові перекази з РФ після введення санкцій. Українські банки будуть самостійно визначати терміни, в які завершать взаєморозрахунки з російськими системами.Як повідомлялося раніше, за оцінками експертів, взаємні санкції загрожують мільярдними збитками для держбюджету і незручностями для мільйонів українців.

З листопада, коли в Україні почав діяти заборона на російські платіжні системи, українцям довелося користуватися міжнародними системами. Але вони виявилися значно дорожче. Наприклад, в російських системах тариф становив 0,5-1% від суми. «А відправлення грошового переказу Western Union в Україну обійдеться 150 руб. (приблизно $2,34), якщо сума відправлення не перевищує 7500 рублів (близько $117). А при відправленні більше 7500 руб. необхідно буде заплатити 2% за переказ. У той же час система MoneyGram пропонує перевести ті ж $117 за $3», — вважає начальник відділу сегменту масового ринку «Укрсоцбанку» Дмитро Сахно.

Альтернатива Western Union і MoneyGram — це перерахування коштів через карткові рахунки: з української карти на російську. Це може коштувати від 0,5% до 2%. Інший варіант — це переклад через SWIFT.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Високий статус. Чим корисні елітні банківські карти

30 травня 2017, 10:43

Українцям пообіцяли обвалити ціни на грошові перекази

25 травня 2017, 14:08

Росія стала найбільшим покупцем українського вина

10 травня 2017, 10:51

Останні новини за сьогодні: