Новини / Події / МВФ не бачить конкретних результатів від антикорупційної реформи в Україні
1 травня 2017, 11:48
Розмір шрифта: А А А

МВФ не бачить конкретних результатів від антикорупційної реформи в Україні

МВФ не бачить конкретних результатів від антикорупційної реформи в Україні, МВФ, Антикорупційне бюро, НАБУ
МВФ не бачить конкретних результатів від антикорупційної реформи в Україні

У МВФ позитивно оцінили створення в Україні антикорупційного бюро та впровадження комплексного механізму декларування активів. Водночас у Фонді підкреслили, що антикорупційні реформи поки не принесли конкретних результатів.

Про це йдеться в дослідженні, оприлюдненому на сайті Представництва МВФ в Україні.

“Протягом останніх двох років було досягнуто значного прогресу, зокрема зі створенням антикорупційного бюро та впровадженням комплексного механізму декларування активів”, – йдеться у дослідженні.

У МВФ нагадали, що через рік після початку роботи незалежного Національного антикорупційного бюро України більше 40 справ було передано до суду, за двома судовими рішеннями вимагається повернення $45 млн незаконно розтрачених коштів, також НАБУ було вилучено фінансових активів на суму понад $200 млн.

“Після подолання численних перешкод уряд також впровадив комплексну систему декларування активів для високопосадовців до кінця жовтня 2016 року, вимагаючи декларацію активів, що перебувають у законній і фактичній власності, у тому числі у власності родичів чиновників та за межами України”, – нагадали у Фонді.

Як зазначили в МВФ, значні суми, задекларовані деякими високопосадовцями, викликали неабиякий подив у суспільстві. Наприклад, за оцінками громадянського суспільства, народні депутати колективно задекларували суму у майже півтора мільярда доларів США готівкою. “Запровадження інституту бізнес-омбудсмена є ще одним важливим інструментом для підтримки зусиль по боротьбі з корупцією, оскільки він може виступати як перша точка контакту для компаній, які шукають правового захисту проти несправедливого ставлення”, – додали в МВФ.

У Фонді також підкреслили, що реформи поки ще не принесли конкретних результатів, а суспільне невдоволення зростає: “За понад три роки після протестів Євромайдану, які були значною мірою викликані обуренням широко розповсюдженою корупцією, жоден високопосадовець не був засуджений. Сума активів, отриманих державним бюджетом в результаті засудження за корупційні дії, є дуже низькою. Ця сума склала менш ніж $5000 у 2015 році і менш ніж $3000 за перші шість місяців 2016 року. За даними опитування, проведеного в грудні 2016 року, 89% населення країни вважає, що зусилля влади по боротьбі з корупцією зазнали поразки”.

При цьому у Фонді наголошують, що регіональний досвід свідчить: для засудження високопосадовців буде потрібен час, і незалежність НАБУ повинна бути посилена.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • mia pron khalifa (анонімно) 21 грудня 2018, 04:43 ссылка
    C4QplN Woah! I am really digging the template/theme of this site. It as simple, yet effective.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Що потрібно знати про абонплату за опалення, яку українцям доведеться платити вже цього літа

30 травня 2017, 15:52

МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників

17 травня 2017, 19:46

Українські банки навчилися протистояти хакерам

17 травня 2017, 16:04

Останні новини за сьогодні: