Новини / Події / В Осло відкрився перший норвезький оперний театр
17 квітня 2008, 08:08
Розмір шрифта: А А А

В Осло відкрився перший норвезький оперний театр

В Осло відкрився перший норвезький оперний театр, Осло, перший норвезький оперний театр, король Норвегії, Ангела Меркель, Генрік Ібсен, Норвегія
В Осло відкрився перший норвезький оперний театр

У столиці Норвегії Осло відкрився перший норвезький оперний театр. На урочистій церемонії, що відбулася 12 квітня, був присутній король Норвегії Харольд V, представники королівських будинків Скандинавії, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомляють «Подробности».

Біла, схожа на айсберг будівля опери піднімається прямо з Осло-фьорда. Похилий дах, оброблений плитами білого карарського мармуру, спускається до води і також може використовуватися як майданчик для відпочинку.

Будівля була спроектована норвезьким архітектурним бюро Snoehetta, за проектом якого раніше вже була побудована бібліотека в Александрії. Крім того, Snoehetta виграла конкурс на створення культурного центру, який розташовуватиметься на «нульовому рівні» в Нью-Йорку, там, де до терактів 11 вересня стояли башти-близнята.

Будівництво коштувало трохи більше 3,8 млрд норвезьких крон (475 млн євро). Головна сцена опери розрахована на 1365 глядачів, дві малі сцени — на 640. Оркестрова яма головної сцени розташована нижче за рівень води. Повідомляється, що поки на головній сцені даватимуть балет і концерти, а перша опера — «Дон Карлос» — буде зіграна у вересні.

Ідея створення окремої будівлі опери висувалася ще в кінці XIX століття. У 1899 р. її запропонував тодішній глава Національного театру, проте відомий норвезький драматург Генрік Ібсен виступив проти, і ініціативу відхилили.

У 1916 р. жителі Осло зібрали достатньо грошей для того, щоб викупити земельну ділянку, на якій потім міська влада мала звести саму будівлю. Проте після численних і безплідних нарад проект було знову поховано. У 1959 р. опера знайшла тимчасовий притулок в будівлі Національного театру.

До останнього часу проти будівництва будівлі виступали норвезькі соціал-демократи, які заявляли, що мільярдні витрати на елітарне мистецтво невиправдані.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко розраховує на підтримку України з боку «Великої сімки»

20 травня 2017, 15:51

Норвегія планує збудувати в Україні дві сонячні електростанції

7 березня 2017, 19:15

Нафтогаз розраховує на доступ до газу з Норвегії

3 лютого 2017, 17:07

Останні новини за сьогодні: