Новини / Події / Експерт: учасників Євро-2012 чекають проблеми з вивезенням обладнання з України
1 серпня 2011, 16:46
Розмір шрифта: А А А

Експерт: учасників Євро-2012 чекають проблеми з вивезенням обладнання з України

Експерт: учасників Євро-2012 чекають проблеми з вивезенням обладнання з України, Євро 2012, журналісти, обладнання, України, декларування товарів
Експерт: учасників Євро-2012 чекають проблеми з вивезенням обладнання з України

В учасників Євро-2012, а також зарубіжних журналістів, акредитованих на чемпіонат, можуть виникнути проблеми з вивезенням обладнання з України. Таку думку озвучив партнер патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова» Ярослав Огневюка

Нещодавно Кабмін затвердив спрощену форму декларування товарів, призначених для підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, 13 липня. Урядова постанова стосується іноземної преси та команд учасників чемпіонату. Експерти вважають, що воно може спровокувати певні проблеми в учасників футбольної першості. «В цілому прагнення уряду зрозумілі і доцільні. Однак процедура не виписана вичерпно і не враховує можливих життєвих ситуацій. Документом передбачено, що спрощена форма використовується також для декларування обладнання для преси, радіо-, телепередач, що тимчасово ввозиться з умовним повним звільненням від оподаткування та з подальшим вивезенням з Україною. Проте поки не відомо, яким чином митний орган контролюватиме факт вивезення обладнання. Також до цих пір не встановлені правові наслідки невивезення такого устаткування, наприклад, з поважної причини — у зв‘язку з його викраденням. Також незрозуміло, чи повинна іноземна преса вивозити своє обладнання в тому ж пункті пропуску, через який обладнання було ввезено», — вважає Ярослав Огневюка.

На думку юриста, це може створити деякі незручності у зв’язку з обов‘язком повертатися тим же шляхом, яким преса прибула. Він вважає, що для подібних змін митний орган повинен створити централізовану базу даних. Проте до цих пір такі наміри не анонсувалися.

Постановою № 741 від 13 липня передбачено, що спрощена форма митної декларації використовується також для декларування обладнання для преси, радіо-, телепередач, що тимчасово ввозиться на територію України з умовним повним звільненням від оподаткування з подальшим вивезенням. Також спрощена система передбачена для товарів, що ввозяться командами, які будуть приймати участь у Євро-2012, без зобов’язань на зворотне вивезення. Оформлення товарів з використанням спрощеної митної декларації може здійснюватися в пунктах пропуску через кордон або митним органом, у зоні діяльності якого проводяться заходи чемпіонату.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні хочуть запровадити новий вид обов'язкового страхування

3 травня 2017, 14:45

Фонд НАТО передав Україні медобладнання

23 серпня 2016, 16:53

Міносвіти розраховує залучити € 200 млн кредиту в ЄБРР для закупівлі обладнання в школи

4 березня 2016, 17:15

США надали Україні обладнання та провели військові тренування на суму більше $266 млн

26 січня 2016, 19:22

Останні новини за сьогодні: