Новини / Події / Лукашенко визначився: Пенсійний вік в Білорусі підвищать на три роки
18 березня 2016, 20:14
Розмір шрифта: А А А

Лукашенко визначився: Пенсійний вік в Білорусі підвищать на три роки

Лукашенко визначився: Пенсійний вік в Білорусі підвищать на три роки, Білорусь, Олександр Лукашенко, пенсійний вік
Лукашенко визначився: Пенсійний вік в Білорусі підвищать на три роки

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає за необхідне підвищити пенсійний вік на три роки, про це він заявив 18 березня, спілкуючись з трудовим колективом кондитерської фабрики «Комунарка».

«Я схиляюся до того, що ми повинні йти поступово і акуратно. Я прихильник того, щоб пенсійний вік підвищити на три роки, щороку по половинці. І так ми спокійно, за шість-сім років зможемо пройти ці три роки», – заявив Лукашенко.

На нещодавній нараді з питань пенсійної системи уряд РБ пропонував на розгляд три варіанти підвищення пенсійного віку. Перший варіант передбачає поступове підвищення пенсійного віку для чоловіків до 63 років, для жінок – до 58 років; другий – до 63/60, третій – до 65/60 років.

Лукашенко нагадав, що вихід на пенсію в 55 для жінок і 60 років для чоловіків залишився лише в Білорусі та Росії.

«Не треба думати, що якщо передпенсійний вік – викинуть на вулицю. Якщо не працюєш, тебе і не в передпенсійному віці звільнять. Зараз треба викладатися, – сказав глава держави. – Але якщо пенсіонер може працювати, хороший фахівець і ще може підготувати собі заміну, то йому взагалі треба доплачувати, як наставнику, тому що підготувати фахівця – це великі гроші».

Лукашенко пояснив, чому держава йде на підвищення пенсійного віку.

«Зарплата у людей невисока і не росте по країні. А пенсійний фонд формується з зарплати. Якщо не росте зарплата, а ціни все-таки рухаються, таким чином, нехай на піввідсотка, на відсоток життєвий рівень падає, – сказав офіційний лідер. – Стоїть питання: що робити? Зменшувати пенсії? На це ми піти не можемо. Не можна ображати людей».«Для мене як батька важливо те, щоб ми на своїх дітей ці проблеми не перекладали», – додав Лукашенко.

Він не бачить великих проблем в плані робочих місць. «Створимо ми робочі місця і створюємо. Треба напружити тих керівників, які повинні створити робочі місця, і самим створювати малі, середні, великі підприємства, щоб були нові місця. Ми і цей шлях задіємо», – підкреслив Лукашенко.

За його словами, свого часу йому пропонували змінити наявну в країні пенсійну систему на накопичувальну. Однак він не підтримав цієї ініціативи, при цьому дозволивши її на добровільній основі.«Може бути, коли-то наше суспільство дозріє, щоб зруйнувати цю систему і залишити тільки накопичувальну», – зазначив глава держави.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: