Новини / Події / З київської бібліотеки вкрали першу надруковану в Україні книгу
16 травня 2016, 18:03
Розмір шрифта: А А А

З київської бібліотеки вкрали першу надруковану в Україні книгу

З київської бібліотеки вкрали першу надруковану в Україні книгу, «Апостол», Національна бібліотека, зникнення книги
З київської бібліотеки вкрали першу надруковану в Україні книгу

Стародруків «Апостол» Івана Федорова, надрукований у 1574 році, зник 10 травня з Національної бібліотеки України імені Вернадського.«Так, інформація достовірна, але, на жаль, ніяких коментарів не даємо», – розповіли в бібліотеці. У прес-службі додали, що книга зникла 10 травня.

Видав «Апостол» 1574 року український першодрукар Іван Федоров у власній друкарні. Друкувалася книга на кошти самого видавця, а також на гроші, зібрані ним серед львівських міщан. Робота над виданням тривала майже рік – з 25 лютого 1573 р. до 15 лютого 1574 року.
У прес-службі київської поліції підтвердили, що відкрили кримінальне провадження за фактом крадіжки старопечатной книги за ст. 185 (крадіжка). В даний час ведеться експертиза оцінки викраденого видання з відділу стародрукованих книг, встановлюються підозрювані.

Як зазначено, виявила крадіжку заступник з наукової роботи, після чого вона відразу ж заявила в органи внутрішніх справ.
Згідно сайту бібліотеки, львівський «Апостол» був виданий накладом близько 1-1,2 тисяч, в даний час відомо близько 120 збережених примірниках. У фондах бібліотеки Вернадського зберігається 5 примірників. Також примірники книги є у книгосховищах Львова, Харкова, Дніпропетровська, а також в Білорусі, Польщі, Болгарії, Росії, США та інших країн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: