Новини / Події / Три десятки українськиї банків зазнали потужних DDoS-атак
3 грудня 2013, 08:03
Розмір шрифта: А А А

Три десятки українськиї банків зазнали потужних DDoS-атак

Три десятки українськиї банків зазнали потужних DDoS-атак, DDoS-атака, банк, кібезлочинність, Максим Литвинов
Три десятки українськиї банків зазнали потужних DDoS-атак

Три десятки банків зазнали потужних DDoS-атак, при цьому з точки зору методів роботи і масштабу ці атаки фахівці схильні характеризувати не просто як кіберзлочинність, але і як кібертероризм. Атаками намагаються прикрити спроби розкрадання коштів з рахунків банківських клієнтів.
У квітні та жовтні поточного року близько 30 банків в Україні зазначали потужні DDoS-атаки, метою яких було в т.ч. прикриття спроб виведення коштів з рахунків клієнтів.
Про це під час круглого столу розповів керівник з безпеки технологій роздрібного бізнесу “Альфа-банку (Україна)” Сергій Досенко.
“З точки зору методів роботи і масштабу їх можна характеризувати не просто як кіберзлочинність, але і як кібертероризм”, – зазначив фахівець.
Досенко уточнив, що в жовтні клієнти відчули лише складнощі з доступом до сервісів дистанційного обслуговування, однак фінансових втрат вони не зазнали. Хоча спроба викрадення коштів з рахунку одного клієнта дійсно мала місце. Ефективно ж протистояти кібератакам банкам вдалося в т.ч. завдяки активній співпраці та інвестицям до свох систем інформаційної безпеки.
Як повідомив начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Дмитро Макаренко, питома вага збитків від кіберзлочинів у сфері використання, зокрема, платіжних карт становить менше за 0,002% загального обсягу операцій з ними.
Зі слів начальника управління з боротьби з кіберзлочинністю МВС України Максима Литвинова, в абсолютному вимірі це не багато, але для окремої потерпілої особи може означати втрату значних коштів.
Представник МВС також розповів, що в 2013 році приблизно на такому ж рівні, що і у минулому, залишається масштаб злочинів у сфері дистанційного банківського обслуговування (через втручання злочинців у системи “клієнт-банк” і т.д.). Зафіксовано 270 відповідних спроб крадіжок коштів на суму понад 108 млн грн. Збитки відшкодовуються приблизно в 70% випадкіах.
При цьому голова правління банку “Старокиївський”, голова комітету НАБУ з питань банківської інфраструктури та платіжних систем Юрій Яременко висловив думку, що якби банківська система України не вживала активних заходів протидії кіберзлочинності, її масштаби в Україні і відповідь на шкоду були б значно більшими, ніж на сьогодні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада, 08:09

Останні новини за сьогодні: