Новини / Події / Змінено порядок оподаткування спадщини
19 квітня 2017, 17:27
Розмір шрифта: А А А

Змінено порядок оподаткування спадщини

Змінено порядок оподаткування спадщини, спадщина, оподаткування, фізичні особи
Змінено порядок оподаткування спадщини

Норми Закону, який набрав чинності 25 березня 2017 р., застосовуються до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 у вигляді спадщини / подарунка.

Оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об‘єкти спадщини, що успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але і об‘єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Членами сім‘ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, бабуся та дідусь з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об‘єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

У разі спадкування будь-яких об‘єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів в цілях оподаткування не визначається.
Також проводиться оцінка об'єктів, подарованих платнику податку, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

При цьому, доходи у вигляді дару, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою — підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 року № 1910-VIII (опублікований в газеті «Голос України» № 54 від 24.03.2017).
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Накопичувальна система пенсій дозволить передавати їх у спадок дітям, — Розенко

19 квітня 2017, 10:57

Відтепер дивіденди в Україні обкладаються податком у 9%

15 квітня 2017, 18:07

Другий ступінь споріднення: спадщина і подарунки не оподатковуються

5 квітня 2017, 12:47

Останні новини за сьогодні: