Новини / Події / З-за блокування Яндекса постраждали сайти українських держструктур
30 травня 2017, 15:59
Розмір шрифта: А А А

З-за блокування Яндекса постраждали сайти українських держструктур

З-за блокування Яндекса постраждали сайти українських держструктур, офіс Яндекса, санкції, сайти, СБУ
З-за блокування Яндекса постраждали сайти українських держструктур

Як раніше вже писав UBR.ua два тижні тому проти українського офісу Яндекса були введені санкції, а сервіси компанії (пошук, карти, навігація та багато інших) —заблоковані. 29 травня в офісах Яндекса в Києві та Одесі пройшли обшуки СБУ.

Як розповів UBR.ua один з українських провайдерів, під удар потрапили і зовсім не пов'язані з Яндексом веб-ресурси, в тому числі, навіть українські державні сайти.

«Державні сайти, використовували картографію Яндекса, ні разу не турбувалися незалежністю від стороннього ресурсу. В результаті з початком блокувань користувачів цих ресурсів втратили доступ до карт. Також, якщо ресурс використовував API геолокації для перетворення координат у географічні назви і навпаки — він цю функцію втратив. Приклад -1551 (контактний центр р. Києва)», — розповів UBR.ua технічний директор компанії NetAssist Олександр Телятников.

Також під удар могли потрапити і ресурси, які просто сусідять з Яндексом на одному ip-адресу — це т. зв. cloudflare, коли на одній ip-адресі розміщується безліч ресурсів (використовується для захисту від атак і зниження навантаження). І діапазон адрес тут дуже великий.«Багато сайтів, можливо і державні, т. к. адмініструють їх найчастіше на рівні домашньої сторінки, теж користуються cloudflare. І якщо блокувати відразу діапазон адрес (найпростіший спосіб без dpi), під ніж йде все підряд, незалежно від приналежності того ж Яндексу. Тобто має місце бути оренда і спільне використання. Які ще з публічних ресурсів порушені я не знаю, але думаю, що як мінімум половина сайтів держконторі, де є карта проїзду або форма звернення з автоподстановкой адреси», — зазначив у бесіді з UBR.ua Олександр Телятников.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Автопарк співробітників СБУ вражає розкішшю (Відео)

2 червня 2017, 08:51

Яндекс відповів на звинувачення в передачі даних РФ

30 травня 2017, 10:35

СБУ проводить обшуки в офісах «Яндекса»

29 травня 2017, 14:06

Яндекс.Україна відмовляється виконувати свої фінансові зобов'язання

26 травня 2017, 19:27

Останні новини за сьогодні: