Новини / Події / Гриценко пропонує узаконити ухиляння від армії
20 червня 2015, 14:04
Розмір шрифта: А А А

Гриценко пропонує узаконити ухиляння від армії

Гриценко пропонує узаконити ухиляння від армії, ухиляння від мобілізації, Анатолій Гриценко, сплата податків
Гриценко пропонує узаконити ухиляння від армії

Українська влада повинна визнати проблему в країні з ухиленням від мобілізації в зону АТО, яке має масовий характер, про це пише на своїй сторінці в Facebook екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко.

“Пропоную рішення, яке напевно не всі сприймуть, але вважаю його чесним і ефективним. Ухилення від мобілізації і призову на строкову службу – дозволити і узаконити!”, – пропонує він.

“Не хочеш, не можеш служити / воювати – сплати в державний бюджет певну Законом суму і відчувай себе спокійно, не відкуповуйся хабарами і не ховайся. А внесені кошти спрямувати цільовим призначенням на кардинальне підвищення грошового забезпечення тих, хто слугувати / воювати може і хоче”, – додав він.

Гриценко вважає, що сума, яку можна було б платити за ухилення від армії, – це $ 10 тисяч.

“Розумію, що пропоноване рішення має як плюси, так і мінуси. Але на відміну від тупого закручування гайок і полювання за призовниками по всій країні, по всіх підприємствах, що влада робить сьогодні – це рішення, принаймні, чесне і гарантовано ефективне”, – вважає він.

“А хіба досі була і зараз армія не є переважно робітничо-селянською? В ній синки-мажори хіба служать? Або ухиляються від призову? При тому, до бюджету вони нічого за ухилення не платять, вірно? Це до застережень, мовляв, відкупляться тільки багаті, синки-мажори, і тільки бідні служити. Відкрийте очі: тих “синків-мажорів” в армії не було і зараз немає, незалежно від введення або не введення моєї пропозиції”, – підкреслює екс-міністр.
На думку Гриценка, якщо родина не в змозі зібрати певну суму, щоб син міг ухилитися від армії, то в іншому випадку – він вже буде служити в набагато кращих умовах і мати набагато більш високу зарплату.

Гриценко також висловив думку щодо розвитку української армії.

“Моя позиція щодо системи оборони була і залишається незмінною – професійна контрактна армія плюс система територіальної оборони з урахуванням досвіду Ізраїлю, Швеції, Швейцарії та Нацгвардії США”, – написав він.

У березні президент України Петро Порошенко підписав низку законів, які посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих. Серед них – прийнятий Верховною Радою 12 лютого закон 194-VIII посилює кримінальну відповідальність військовослужбовців за ряд злочинів. У першу чергу це стосується непокори (умисного невиконання наказу), опір начальникові, самовільного залишення військової частини або місця служби, дезертирство і т. і.

Закон 158-VIII від 5 лютого уточнює межі адміністративної відповідальності військовослужбовців за правопорушення, що стосуються правил і статутів несення служби, матеріальної відповідальності і т. і.

Згідно з прийнятим Верховною Радою законом 186-VIII від 12 лютого ухилення від служби цивільного захисту в особливий період або у разі проведення цільової мобілізації карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З’явиться спосіб уникнути нарахування штрафів при сплаті податків

22 лютого 2017, 09:01

Останні новини за сьогодні: