Новини / Події / ВР схвалила надання медустановам фінансової автономії
6 квітня 2017, 15:45
Розмір шрифта: А А А

ВР схвалила надання медустановам фінансової автономії

ВР схвалила надання медустановам фінансової автономії, Верховна Рада, медичні установи, фінансова автономія
ВР схвалила надання медустановам фінансової автономії

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №2309а-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я”, який надає медичним закладам фінансову автономію. За документ проголосували 280 парламентаріїв.

Зокрема, закон уточнює особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я, їх класифікацію, вимоги до установчих документів та управління.

При цьому встановлюється спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства. Також визначається порядок переоформлення ліцензій та інших дозвільних документів.

Документ передбачає встановлення ряду стимулів, у тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я. Також визначаються особливості укладання трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров’я та уточнюються можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я.

Крім того, пропонується встановити, що невикористані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних закладів) фінанси в поточному році, не будуть вилучатися і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування у наступному бюджетному періоді.

Також закон встановлює, що договори про медичне обслуговування населення будуть укладатися у відповідності зі спеціальним порядком, затвердженим урядом, який замінить процедури державних закупівель, які внаслідок своєї складності і тривалості можуть призвести до перебоїв у наданні медичних послуг населенню.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  У Раді хочуть українізувати газети і журнали

  31 травня 2017, 16:31

  Верховній Раді пропонують скасувати можливість застави для хабарників

  29 травня 2017, 18:08

  Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

  29 травня 2017, 13:53

  Останні новини за сьогодні: