Новини / Події / У МДУ розроблений прилад для спостереження за пацюками
15 січня 2007, 08:30
Розмір шрифта: А А А

У МДУ розроблений прилад для спостереження за пацюками

У МДУ розроблений прилад для спостереження за пацюками, пристрій, імплантанти, Інститут точної механіки та обчислювальної техніки, пацюки, моніторинг, експеримент
У МДУ розроблений прилад для спостереження за пацюками

Фахівці з Інституту точної механіки і обчислювальної техніки і Московського Державного університету імені Ломоносова розробили мініатюрний пристрій, що імплантувався, для стеження за фізіологічними показниками лабораторних щурів, повідомляє «Наука і життя». Маса приладу складає п‘ять грамів, він може забезпечувати безперервний контроль артеріального тиску, температури тіла лабораторної тварини, а також реєстрацію електроенцефалограми і кардіограми. При цьому щури ведуть звичайний спосіб життя. Зокрема, при використанні такого приладу немає необхідності в роз’єднуванні тварин, що дозволяє уникнути стресу, який у щурів викликає тривала ізоляція.

Імплантанти імплантують в організм лабораторних тварин, і за допомогою спеціальних датчиків, які приєднані безпосередньо до внутрішніх органів, знімають фізіологічні відомості. Отримані сигнали обробляються мікропроцесором і по радіоканалу передаються на приймальний пристрій, звідки поступають на сервер обробки даних.

Моніторинг показників в такому експерименті біотелеметрії можна проводити протягом тривалого часу (1-2 місяці), автоматично, у відсутність персоналу.

Щури широко використовуються в різних біологічних і медичних експериментах, особливо при розробці і дослідженні лікарських засобів. Лабораторні щури мають схожі з людиною реакції на багато фармацевтичних препаратів, тому саме на них доводиться більше чверті лабораторної телеметрії в світі.

У зв'язку з цим розробники чекають, що до пристрою виявлять цікавість фармацевтичні компанії і медичні установи.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Сан-Франциско відкрили кафе, де можна поїсти в оточенні живих щурів

20 травня 2017, 19:26

Дороги України може накрити нова хвиля ДТП

10 травня 2017, 13:24

Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти

3 квітня 2017, 14:59

Останні новини за сьогодні: