Новини / Події / МВФ вимагає від України прийняти пенсійну реформу до травня
4 квітня 2017, 19:48
Розмір шрифта: А А А

МВФ вимагає від України прийняти пенсійну реформу до травня

МВФ вимагає від України прийняти пенсійну реформу до травня, пенсійна реформа, МВФ, вихід на пенсію
МВФ вимагає від України прийняти пенсійну реформу до травня

Пенсійна реформа в Україні повинна бути прийнята Верховною Радою до кінця квітня 2017 року, йдеться в опублікованому тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

Згідно опублікованому у вівторок на сайті МВФ текстом меморандуму, пенсійна реформа, яку необхідно прийняти до кінця травня 2017 року має вступити в силу з 1 січня 2018 року.Реформа повинна включати в себе новий перелік варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку в порівнянні з нині існуючих, пропонуючи громадянину вибір терміну та умов виходу на пенсію, який залежить від загального трудового стажу.

Крім того, необхідно ввести додаткові пенсійні виплати для стимулювання більш тривалої зайнятості громадян та більш пізнього виходу на пенсію.

Згідно з меморандумом, реформа повинна сприяти економії не менше 3% ВВП у довгостроковому плані, в тому числі за рахунок збільшення фактичних років служби (трудового стажу) при виході на пенсію.В доданих до меморандуму матеріалах йдеться, що середній ефективний вік виходу на пенсію в Україні становить 58,5 років для чоловіків і 55,9 року для жінок, тоді як у середньому по ЄС – 63,5 року і 62,5 відповідно.

На думку МВФ, пенсійна реформа, яка передбачає підвищення пенсійного віку в Україні, створить для працівників додаткові стимули до відстрочення виходу на пенсію і, отже, до обмеження можливого скорочення робочої сили, однак такий пункт самим меморандумом не передбачено.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявив, що мова не йде про підвищення пенсійного віку, а лише про плани протягом 10 років ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду.Він зазначив, що мова йде про введення можливості продовжувати трудову діяльність після досягнення пенсійного віку при збільшенні розміру пенсії для тих громадян, які виходять на пенсію пізніше передбаченого законом строку.

«Загальний пенсійний вік – 60 років, але якщо ви хочете мати більшу пенсію, то ви працюєте», — сказав міністр у вівторок. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

  2 червня 2017, 15:15

  Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

  1 червня 2017, 20:57

  Останні новини за сьогодні: