Новини / Події / Гаманець або цифра. Приватбанк запустив систему безконтактної оплати
15 березня 2017, 19:16
Розмір шрифта: А А А

Гаманець або цифра. Приватбанк запустив систему безконтактної оплати

Гаманець або цифра. Приватбанк запустив систему безконтактної оплати, безконтактні платежі, Приватбанк, Mastercard, безконтактний гаманець на базі NFC
Гаманець або цифра. Приватбанк запустив систему безконтактної оплати

Тепер можна розрахуватися за допомогою смартфонів на Android. До кінця року до безконтактним платежами зможуть підключитися користувачі iPhone.

Державний ПриватБанк і компанія Mastercard запустили цифровий безконтактний гаманець на базі Near Field Communication (NFC). Нова послуга дозволить користувачам смартфонів з функцією NFC швидко розраховуватися в торгових точках, платіжні термінали яких підтримують технологію безконтактної оплати.

Щоб безконтактно оплачувати покупки смартфоном, необхідно активувати NFC-оплату в додатку Приват24, і в торговельній точці піднести розблокований телефон до терміналу. Технологія дозволяє користуватися гаманцем навіть при відсутності мобільного покриття.

«Це прекрасна можливість для більш 5 мільйонів клієнтів Приват24, які вже користуються електронним банком на власних мобільних пристроях, хто планує при оплаті покупок відмовитися не тільки від готівкових грошей, але і взагалі від фізичних карток», – запевнив голова правління Приватбанку Олександр Шлапак.

Безконтактні розрахунки вже зробили революцію на платіжному ринку країни, і сьогодні, за словами генерального директора Mastercard в Україні, Молдові, Грузії і країнах Центральної Азії Віри Платонової, вони виходять на новий етап розвитку, коли смартфон стає універсальним інструментом зв‘язку і здійснення зручних і безпечних безконтактних оплат.

«За нашими дослідженнями, українці швидше залишать вдома гаманець ніж смартфон, з якими вони проводять мінімум 4 години на день», – підкреслила вона актуальність цього питання.

Сьогодні серед операторів цифрових гаманців у світі, що працюють на глобальній цифровій платформі Mastercard Digital Enablement Service, такі компанії як Apple, Samsung, Google та інші. В Україні зараз NFC-гаманець доступний для мобільних телефонів з програмним забезпеченням Android 4.4 KitKat та вище, які мають вбудований NFC-чіп.

Як повідомив НВ Бізнес директор з інновацій MasterСard Юрій Батхин, технологічно Україна готова запустити мобільні гаманці для користувачів iOS, проте поки що офіційно компанія Apple не зайшла в Україну з системою мобільних платежів Apple Pay, запуск такої послуги для власників iPhone відкладається.

«Ми говорили про терміни приходу цих рішень [Apple Pay і Google Wallet] в країну і, можу сказати, що вони розглядають Україну в своїх планах. Поки немає точних дат, але ми говоримо про річній перспективі», – ділиться Батхин.

«Ми, безумовно, хотіли б і телефони Apple приєднати. Але ця система досить консервативна по відношенню до нашої держави, вони будуть очікувати масового запуску цієї технології», – продовжує думку Шлапак.

Поки міжнародні компанії придивляються до українського ринку, вітчизняні банки почали розвивати інфраструктуру цифрових розрахунків. За словами Платонової, протягом року цифрові гаманці введе близько десятка банків. Зокрема, сертифікацію в Mastercard вже пройшли державний Ощадбанк і польський Кредобанк.

В попиті з боку користувачів смартфонів експерти не сумніваються. Так, наприклад, за два роки існування цифрових розрахунків в метро безконтактними картами і пристроями розрахувалися понад 7 млн разів. За даними досліджень, 72% українських онлайн-користувачів стверджують, що воліли б оплати за допомогою смартфона.

Інше питання, як говорить директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов, мережа прийому інструментів з використанням NFC-технологій в Україні розширюється не так швидко, як того вимагають споживачі послуг.

За його словами, понад 80% платіжних терміналів на сьогодні здатні приймати до оплати безконтактні інструменти, але український малий і середній бізнес не поспішає встановлювати їх у себе, навіть всупереч вимогам законодавства. Останнє в основному пов’язано зі спробами підприємців оптимізувати оподаткування або роботою бізнесу в «сірій» зоні.

«Скажімо, ви йдете з роботи і проходите повз кав'ярні, де можна розрахуватися карткою, повз магазину одягу, повз хімчисток та автомийок. Всі ці сегменти економіки повною мірою цікаві для споживачів фінансових послуг. Тому клієнти точно будуть використовувати цей сервіс та заохочувати наших громадян додатково не потрібно, тільки дати можливість платити за кожний товар і послуги», – говорить Карпов.

«Інфраструктура є важливим чинником, на який дивляться оператори мобільних гаманців, приймаючи рішення, заходити на той чи інший ринок. Тому такі технології в першу чергу приходять до Великобританії, Чехії, Польщі. На Україну дивляться, тому що у нас все ж високий рівень безготівкових розрахунків», – підтверджує Батхин.

За інформацією представника MasterСard, подібні рішення вже успішно працюють у Польщі, Угорщині, Швеції та ще кількох європейських країнах. У деяких з них налічується вже кілька сотень тисяч активних споживачів цифрових мобільних гаманців.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Приват» виходить на ринок лотерей — джерело

1 червня 2017, 21:11

Платити за допомогою Mastercard стане ще зручніше

15 травня 2017, 18:35

Останні новини за сьогодні: