Новини / Події / Нардепи пропонують провести тотальну українізацію
22 січня 2017, 18:28
Розмір шрифта: А А А

Нардепи пропонують провести тотальну українізацію

Нардепи пропонують провести тотальну українізацію, Верховна Рада, українська мова, законопроект
Нардепи пропонують провести тотальну українізацію

У Раді зареєстрували законопроект №5670 «Про мову». Його автори пропонують зробити українську мову обов‘язковою у використанні у всіх сферах державного і суспільного життя. Торкнеться це і ЗМІ.

20 січня законопроект надійшов на розгляд профільного комітету Ради. Авторами мовного стали 33 депутати з різних фракцій. Вони пропонують скасувати закон «Про засади державної мовної політики».

У законопроекті пропонується зробити українську мову обов’язковою для всіх органів держвлади і місцевого самоврядування. Це стосується поведінки засідань, оформлення документів, звернень громадян.

Український пропонують зробити обов‘язковим у дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. При цьому в школах і садочках допускається використовувати мови нацменшин, а у ВУЗах це не передбачено. Навчання в університетах має вестися виключно українською, допускається виклад одного або декількох предметів на одній з офіційних мов ЄС.

Всі культурно-масові заходи також хочуть зобов’язати проводити виключно державною мовою. Театральні вистави на інших мовах, повинні супроводжуватися субтитрами українською мовою.

Фільми в Україні також можна буде знімати українською. Допускається включення окремих реплік на інших мовах при наявності субтитрів.

Українська мова пропонується зробити обов‘язковою для всіх ЗМІ. Передачі на інших мовах дублюються українською мовою. Телерадіокомпанія зобов’язана забезпечити синхронний переклад на українську мову, якщо хтось із учасників програми говорить на іншій мові.

Електронні ЗМІ хочуть зобов‘язати мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням.

Українська мова також позиціонується як головний мова друкарства і видавничої діяльності. Наклади на інших мовах не можуть бути більше тиражу українською мовою.

У сфері обслуговування (магазини, ресторани тощо) також є обов’язковим використання української мови.

За порушення закону нардепи пропонують штрафувати в розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 6800 грн), якщо мова про роботу офіційних органів і бюджетних організацій, від 200 до 300 (3400-5100 грн) мінімумів у сфері освіти, науки і культури, від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн) для ЗМІ.

За спроби «впровадження в Україні офіційної багатомовності» може загрожувати кримінальна відповідальність. оскільки це прирівнюється до спроб повалення державного ладу (ст. 109 КК України). Публічне неповаги до мови прирівнюється до наруги над державною символікою України (ст. 338 КК України).

Стежити за виконанням закону будуть спеціальні мовні інспектори.

Нагадаємо, 5 червня 2012 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики. Законопроект зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність 10% і вище.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: