Новини / Події / В Україні зростає кількість фальшивих грошей
31 травня 2017, 10:36
Розмір шрифта: А А А

В Україні зростає кількість фальшивих грошей

В Україні зростає кількість фальшивих грошей, Національний Банк, підроблені гроші, фальшивомонетники
В Україні зростає кількість фальшивих грошей

Національний банк фіксує різке зростання суми вилучених підроблених грошей. У 2016 році НБУ вивів з обігу фальшивих банкнот на 1,7 млн грн, що на 40% більше, ніж у 2015-м. Про це Нацбанк повідомив у своєму річному звіті. При цьому кількість вилучених підробок залишилося приблизно таким же – 7 тис. банкнот національної грошової одиниці, пише FinClub.
Збільшення «суми» підробок викликано тим, що шахраї переорієнтувалися на підробку купюр великого номіналу.У лідери підробок, з 4-го місця роком раніше, вибилася купюра «500 грн». Банкнота з Григорієм Сковородою виявилася фіктивною 2679 випадках, які вивчали експерти Нацбанку. За рік підробок стало в 2,6 рази більше, а за два роки – більш ніж в 4 рази.

«Срібло» за кількістю підробок у купюри в 50 грн – 1809 шт. Хоча в 2014-2015 роках банкнота з Михайлом Грушевським була абсолютним лідером. Але зараз її підробляють вдвічі рідше, ніж раніше.

«Бронзу» в цьому сумному заліку отримує 100 грн вже другий рік поспіль. Купюру в 100 грн підробляли в 1432 виявлених випадках. Навіть «двохсотки» підробляють рідше: фіктивну Лесю Українку виявляли 642 рази.У 2016 році НБУ виявляв 2,8 підробленої купюри на кожен 1 млн справжніх. Роком раніше цей показник становив 2,7 купюри. Для порівняння: в ЄС

2016 році кількість підробок знизилася до 36 купюр з рівня 49,9 роком раніше. Частина цих підробок потрапляє в Україну. За рік було вилучено 314 підроблених купюр євро, 728 підроблених доларів США, 382 – рублів, 72 – ієн.

У НБУ пояснили, що підробки вони виявляють в автоматизованому режимі за допомогою спецобладнання. «Сучасна система захисту національної валюти знаходиться на одному рівні з системами захисту провідних валют світу, і ситуація з підробленими банкнотами нацвалюти залишається контрольованою», – говорив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Двосторонній прогрес

Збільшення кількості підроблених купюр найвищого номіналу – «500 грн» (поки НБУ не випустить в обіг банкноту «1000 грн») – банкіри пояснюють підвищенням рівня технологічності шахраїв.

«Дійсно, кількість підроблених банкнот високих номіналів збільшилася. Фальшиві банкноти номіналом 500 грн підробляються на досить високому рівні, що дає можливість говорити про те, що дані банкноти виготовляються на дорогому друкарському устаткуванні», – говорить начальник управління по координації роботи з готівкою та надання послуг інкасації Укрсоцбанку " Ігор Дорошенко.

Експерт вважає, що «друкарні» фіктивних грошей варто шукати в ОРДЛО. «Наша країна знаходиться в стані військових дій із захопленими територіями і, швидше за все, на цих територіях є таке обладнання», – розповідає Дорошенко.

Фальшиві банкноти номіналом 500 грн підробляються на досить високому рівні, кажуть експерти.
На 1 січня 2017 року в готівковому обігу перебували гроші на 341,1 млрд грн, у тому числі банкноти – на 339 млрд грн (2,98 млрд шт.), монети – на 2 млрд грн (12,7 млрд шт.). Кількість банкнот на душу населення – 70 шт., монет – 285 шт.

Надруковані підробки шахраї найчастіше намагаються збути через традиційні канали обігу готівки.
«Найбільш використовуються шахраями канали збуту фальшивих купюр – ринки, кіоски, невеликі магазини, рідше – більш великі торгово-сервісні підприємства. Після інкасації торгівельних підприємств, наприклад АЗС, при перерахунку готівки лічильниками купюр з детекцією валют у банку іноді викликають підозри деякі банкноти, які, згідно з нормативними актами НБУ, передаються в центробанк на експертизу. Але випадки виявлення підозрілих купюр не мають масового характеру. За минулі кілька місяців банком подібні купюри не виявлялися», – повідомляють в Ощадбанку.

Банкіри приймають різні заходи з виявлення підробок. Спеціальні сканери банки встановлюють не тільки в касах, але й у пристроях самообслуговування.
У 2017 році кількість виявлених підробок може навіть зрости, оскільки банки зобов'язані з 1 січня передавати для повторного випуску в обіг своїм філіям, відділенням або іншим банкам тільки ті банкноти, які перевірені автоматизованим способом з використанням обладнання для автоматизованого оброблення банкнот.
«Клієнти банків повинні бути впевнені, що готівка, отримана в касі банку або в банкоматах, є якісною, абсолютно платіжної і прийнятною до звернення», – зазначає Зайвенко.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Нацбанк заявив про скуповування долара і підняв його курс

  19 травня 2017, 13:58

  Нацбанк підвищив ліміт на продаж валюти населенням до 150 тисяч гривень

  4 квітня 2017, 18:39

  НБУ розраховує на подальшу дедоларизацію населення в 2017

  28 березня 2017, 14:12

  У Нацбанку розповіли, чому вважають малоефективною заборону Росії на переказ грошей в Україну

  28 березня 2017, 14:08

  Останні новини за сьогодні: