Новини / Події / Українцям-боржникам дозволили виїжджати за кордон
23 квітня 2012, 11:10
Розмір шрифта: А А А

Українцям-боржникам дозволили виїжджати за кордон

Українцям-боржникам дозволили виїжджати за кордон, Вищий спеціалізований суд України, виїзд за кордон, боржники, банк, суд, іпотечне кредитування
Українцям-боржникам дозволили виїжджати за кордон

Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) прийняв рішення, після якого суди більше не можуть обмежувати виїзд за кордон проблемних позичальників.

Згідно з рішенням ВССУ, суди нижчих інстанцій не можуть приймати від банків клопотання про заборону на виїзд за кордон проблемних позичальників. Щоб тиснути на боржників, кредитори прагнуть отримати такі заборони практично завжди: клопотання про обмеження переміщення проблемного позичальника автоматично подається з кожною справою про стягнення заставного майна та погашення проблемного кредиту.

Забороняючи банкірам обмежувати пересування клієнтів, ВССУ все ж залишив одну лазівку, яка теоретично може зробити позичальників невиїзними.

За словами представника одного з комерційних банків, суд зможе накладати на боржника заборону на виїзд за кордон в тому випадку, якщо з такою вимогою звернеться виконавча служба, яка де-факто без такої заборони не може виконати рішення суду про стягнення майна.

ВССУ також уточнює, що перешкодити банку у стягненні житла, посилаючись на проживання в ньому малолітньої дитини можна тільки в тому випадку, якщо він був прописаний в квартирі або будинку під час оформлення іпотеки.

Крім того, суди більше не можуть дозволяти банкам подвійне погашення іпотечних кредитів (виплату боргу та стягнення застави синхронно), а також відмовляти в розгляд суперечок між банками та клієнтами, якщо у даній справі вже є рішення третейського суду.

Нагадаємо, 8 березня 2011 року набрала чинності нова редакція закону «Про виконавче провадження», згідно з якою громадян, що прострочили кредитні платежі, можуть виселити з квартири і заборонити виїзд за кордон.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Matheus (анонімно) 23 червня 2012, 08:08 ссылка
    I'm quite plaseed with the information in this one. TY!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Який відсоток українців хоче покинути країну через відсутність перспектив (опитування)

1 червня 2017, 20:42

Останні новини за сьогодні: