Новини / Події / МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників
17 травня 2017, 19:46
Розмір шрифта: А А А

МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників

МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників, МВФ, український уряд, чиновники, корупційні звинувачення
МВФ вимагає від України вирішити НАБУ прослуховувати топ-чиновників

Головний кредитор України — Міжнародний валютний фонд (МВФ) — звернувся до українського уряду з листом-попередженням, в якому нагадав про зобов‘язання офіційного Києва щодо забезпечення діяльності НАБУ, — випливає з тексту листа фінансової організації за підписом Рона Ван РООД, керівника місії Фонду в Україні .

Велика частина листа присвячена законопроекту №6220, який має намір змінити Кримінально-процесуальний кодекс таким чином, що НАБУ буде позбавлене можливості розслідувати корупційні звинувачення проти чиновників.

«Нашу увагу привернув факт обговорення в Раді пропозицій, які можуть дозволити іншим правоохоронним органам розслідувати факти корупції у вищих ешелонах влади (законопроекту №6220)», — сказано в тексті звернення, в якому перераховані і інші положення проекту.

У МВФ попередили, що його прийняття «буде суперечити зобов’язанням керівництва (України)», «може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією» і «не буде відповідати програмі МВФ».

У зв‘язку з цим місія Фонду просить прем’єра «допомогти утримати законодавчу базу відповідно до політики, передбаченої в меморандумі (з МВФ)».

Крім цього, місія Фонду нагадала українській владі, що для продовження виконання програми Україна повинна виконати своє колишнє зобов'язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних чиновників-корупціонерів. Зараз для негласного прослуховування НАБУ повинен просити СБУ про звернення з відповідним клопотанням до суду.

«Ми хотіли б наполегливо заохотити введення в дію законопроекту, який дозволяє НАБУ здійснювати незалежне прослуховування, як це було погоджено (з представниками української влади), до кінця травня», — сказано в тексті листа.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: