Новини / Події / 4 з 5 міст Європи із найбільш забрудненим повітрям розташовані в Болгарії — The New York Times
17 жовтня 2013, 08:14
Розмір шрифта: А А А

4 з 5 міст Європи із найбільш забрудненим повітрям розташовані в Болгарії — The New York Times

4 з 5 міст Європи із найбільш забрудненим повітрям розташовані в Болгарії - The New York Times, Європейська агенція довкілля, Болгарія, забруднення повітря
4 з 5 міст Європи із найбільш забрудненим повітрям розташовані в Болгарії — The New York Times

За даними дослідження якості повітря Європейської агенції довкілля, чотири із п’яти міст Європи із найвищою концентрацією шкідливих частинок у повітрі – болгарські. Про це пише The New York Times.

За даними дослідження Європейської агенції довкілля, повітря у Болгарії найбільш забруднене серед 38 країн Європи, які досліджувала ця агенція. Автори зазначають, що не всі з 38 країн надали повний спектр даних. У дослідженні також відсутні дані про Україну, проте є дані про Туреччину.

«Болгарія має найвищий рівень концентрації двох основних сортів твердих частинок, до яких належать крихітні частки, що переносяться повітряно-крапельним шляхом або частки газу, які виходять з димових труб, автомобільних вихлопних труб та різних інших джерел. Вони можуть призвести до різноманітних проблем зі здоров’ям – від астми до раку», – пише The New York Times. За даними звіту Європейської агенції довкілля, Болгарія також має найвищі концентрації оксиду вуглецю та діоксиду сірки.
«Чотири з п’яти міст Європи із незмінно найбільш високим рівнем твердих частинок – болгарські, а серед них Пернік – невелике місто на північний захід від столиці, Софії, перше у списку. Повітря Перніка було мало високий рівень концентрації шкідливих частинок близько половини року, порівняно із близько 15 днями у році для Парижа та Штутгарта», – зауважує The New York Times.

Але Болгарія не єдина держава із 38 досліджених, яка має проблеми із якістю повітря.

«У той час як болгарські міста лідирують за рівнем концентрації шкідливих частинок, за окремими даними, наданими агентством, Польща часто йде слідом за нею, а міста північної Італії лідирують за концентрацією озону. В цілому, за 10 років, з 2002 до 2011 року, елементи, що забруднюють повітря, як правило, йдуть на спад у Європі. Але шкідливі частинки і озон залишаються проблемою», – пише The New York Times.

За даними видання, озонова проблема в Італії пов’язана із поєднанням погоди і промисловості. Так, наприклад, у долині річки По є промислова активність та високі температури, що спричиняє високий рівень озону.

Крім того, згідно зі звітом ООН 2011 року, Болгарія, разом з Вірменією та Румунією лідирують у світі за рівнем смертності від забруднення атмосферного повітря.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (2)

  • take a look at it! (анонімно) 25 жовтня 2013, 06:38 ссылка
    6s1u8n Im thankful for the post.Really thank you! Really Cool.
  • top seo guys (анонімно) 26 жовтня 2013, 05:24 ссылка
    n9YdJP Say, you got a nice post.Thanks Again. Much obliged.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Україна і Болгарія обговорюють можливість залізничного сполучення

26 березня 2017, 19:02

Останні новини за сьогодні: