Новини / Події / На руки дадуть зекономлені 690 гривень субсидії
5 травня 2017, 08:23
Розмір шрифта: А А А

На руки дадуть зекономлені 690 гривень субсидії

На руки дадуть зекономлені 690 гривень субсидії, субсидії, монетизація, опалення, природний газ
На руки дадуть зекономлені 690 гривень субсидії

Із 1 травня діє оновлена програма житлових субсидій. 26 квітня її затвердив Кабінет міністрів. Термін дії субсидії скоротили із семи місяців до шести. Частину невикористаних пільгових грошей видадуть на руки.

Уряд зробив перший крок до монетизації субсидій. Це правило діятиме тільки для опалення. Економні родини ­отримають на рахунок 690 грн.

— Якщо людина опалює будинок або квартиру газом і використала менше, ніж передбачено субсидією, на її рахунку залишать суму, що дорівнюватиме 100 кубометрам газу або 150 кіловатам електроенергії, якщо її використовували для опалення. Решта зекономлених грошей повернуться до бюджету, — пояснюють на гарячій лінії Кабміну.

— Для отримання невикористаних пільгових грошей треба звернутися із заявою до місцевого управління соціального захисту — з 1 липня до 1 вересня. Вказати банківський рахунок або відділення Укрпошти, куди перерахують залишки від субсидії. Ця виплата не вплине на пільги в майбутньому, — каже віце-прем‘єр 46-річний Павло Розенко.

На момент подання заяви треба мати відкритий рахунок.

Мешканці будинків із цен­тралізованим опаленням перевести субсидію у гроші не ­зможуть.

Компенсація для домогосподарств діятиме з 16 жовтня по 15 квітня. Раніше субсидії призначалися на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо він почнеться раніше, то платити доведеться з власної кишені.

Ті, хто користується централізованим опаленням, субсидії отримають після рішення органу місцевої влади.

Досі субсидію нараховували із розрахунку: 5,5 кубометра газу на 1 кв. м. Приміром, на квартиру площею 60 «квадратів» давали 330 «кубів». Наступного опалювального сезону цю соціальну норму скоротили до 5 кубометрів. Тобто знижку даватимуть на 300 «кубів».

У квартирі такої ж площі з централізованим опаленням у новому сезоні субсидуватимуть 3 Гкал тепла — замість 3,8. За 0,8 Гкал доведеться платити з власної кишені. У столиці це коштуватиме 1133,5 грн.

Ще одне нововведення стосується квадратних метрів.

Максимальну площу, при якій дають субсидію непрацездатній людині, збільшили із 49 до 75 «квадратів». Цю зміну ввели після численних звернень пенсіонерів, які мають житло понад 50 кв. м. Вони самостійно оплачували решту площі.

Заново подавати документи потрібно тим, хто живе у орендованих квартирах, у кого змінився склад сім’ї чи статус.

— При подачі документів на субсидію варто повідомити: хтось виписався чи прописався в помешканні, член родини звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером чи зробив покупку на понад 50 тисяч гривень. Або сім'я відмовилася від централізованого опалення і перейшла на індивідуальне, — каже Павло Розенко.

Незареєстровані дачники і мешканці садових будинків також зможуть претендувати на допомогу держави. Її фінансуватимуть із місцевих бюджетів.

Споживачів, які мають заборгованість за комунальні послуги за два місяці, позбавлять субсидії. Оформити її повторно можна буде після повної сплати за послуги.

На початок квітня українці заборгували за газ понад 7 млрд грн. За квартплату — 2,5 млрд грн.

Субсидією можуть користуватися громадяни, які віддають за комунальні послуги понад 15% свого доходу.

Повної монетизації субсидій не буде

— Монетизація — слово хороше. Але воно працює в країнах із розумною кількістю людей, які отримують допомогу. У Польщі таких 2 відсотки, у Латвії та Естонії — 3. А в нас — половина населення країни. Щоб видати допомогу грошима такій кількості людей, треба дуже багато ресурсів.

Найперше, доведеться перевірити пільговиків — чи справді вони мають право на субсидію. Це потягне за собою армію додаткових працівників. Монетизація породить своєрідне міністерство з величезними фінансовими затратами. А це в свою чергу — додаткову корупцію, — каже 56-річний Олексій Кучеренко, колишній міністр житлово-комунального господарства.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: