Новини / Події / Верховна Рада випадково відмінила податкову міліцію
11 січня 2017, 11:18
Розмір шрифта: А А А

Верховна Рада випадково відмінила податкову міліцію

Верховна Рада випадково відмінила податкову міліцію, Податковий Кодекс, Податкова поліція України, Верховна Рада України
Верховна Рада випадково відмінила податкову міліцію

У Податковому кодексі, який набрав чинності 1 січня 2017 року, місця для податковій міліції не знайшлося, заявила нардеп Тетяна Острикова в Facebook.

«Вітаю з тим, що податкова міліція з 1 січня 2017 року знаходиться поза законом», — написала Острикова.

Нардеп пояснила, що розділ ХVІІІ-2 «Податкова міліція» було виключено з Податкового кодексу, і норма діє з 1 січня.

«Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набере чинності разом із новим законом прo створення фінансової поліції, можливість прийняття якого нинішнім складом Ради близька до нуля. Тобто, ніколи. Так і голосувалося на цій умові. Однак у законопроекті змінили номер пункту прo податкову поліцію, а в перехідних положеннях, які ставляться до вступу в силу відповідних норм, номер змінити забули. І виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу ХVІІІ — 2 «Податкова міліція» набув чинності», — написала Острикова.

Нардеп стверджує, що, таким чином, після 1 січня, для діяльності податкової міліції немає правових підстав. Однак і сам орган в установленому порядку, згідно з законом не ліквідований, його наступник не визначено, кримінальні справи та документи нікому не передані.

«Де-юре, правовий статус податкової міліції зараз – «поза законом». Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, виробництва не передані, діяльність триває», — пояснила нардеп.

Острикова запропонувала кілька виходів із ситуації. Зокрема, отримати роз'яснення про те, що це технічна помилка і пункт 134 закону повинен вступити в силу з відповідним законом прo створення фінансової поліції; або внести зміни в Податковий кодекс, пройшовши через процедуру розгляду законопроекту, передбачену Законом України «O Регламент». Третій варіант: схвалити закон про фінансову поліцію.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: