Новини / Події / Скорочення зони відчуження екологи пояснюють бізнес-інтересами
14 травня 2015, 08:32
Розмір шрифта: А А А

Скорочення зони відчуження екологи пояснюють бізнес-інтересами

Скорочення зони відчуження екологи пояснюють бізнес-інтересами, екологи, Зона відчуження, Тетяна Тимочко, Всеукраїнська екологічна ліга
Скорочення зони відчуження екологи пояснюють бізнес-інтересами

Українські екологи вважають, що рішення Міністерства екології про скорочення зони відчуження з 30 до 10 км безвідповідальне.

Про це заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

«Скоротити цю територію можуть спонукати хоч і приховані, але все-таки бізнес-інтереси. З точки зору здорового глузду скорочувати чорнобильську зону без обстеження, без серйозного ґрунтовного вивчення сучасного стану цієї території – непрофесійно і безвідповідально, – заявила Тетяна Тимочко.

Також Тимочко зазначила, що виділяти певні зони під заповідник потрібно на основі постійного моніторингу, якого зараз немає. Але вони все одно повинні мати статус зони відчуження, тобто визнані забрудненими.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги розкритикувала слова міністра екології про ведення господарської діяльності та створення умов для проживання людей на деяких територіях зони відчуження.

«Міністр екології та природних ресурсів не знає закону України про природно-заповідний фонд, ст. 16, де чітко написано, що в заповідниках можна проживати і тільки на частині заповідника може бути зона рекреації або обмеженого господарювання. Це нонсенс – створювати заповідник, щоб там люди проживали або займалися господарською діяльністю. Це підміна понять […] бо в людей слово «заповідник» асоціюється виключно зі сприятливими умовами для існування. І якраз це невігластво нав’язується нашому суспільству. Це нас, екологів, обурює», – заявила Тимочко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: