Новини / Події / Україна кличе сусідів РФ в Європі створити Балто-Чорноморський союз
11 травня 2017, 20:22
Розмір шрифта: А А А

Україна кличе сусідів РФ в Європі створити Балто-Чорноморський союз

Україна кличе сусідів РФ в Європі створити Балто-Чорноморський союз, Балто-Чорноморський союз, європейські країни, Андрій Парубій
Україна кличе сусідів РФ в Європі створити Балто-Чорноморський союз

Сусіди Росії в Східній Європі повинні об‘єднатися в Балто-Чорноморський союз, який буде здатний протистояти всім сучасним викликам у регіоні. Про це йдеться у великому спецпроекті LIGA.net, присвяченому триріччю російсько-української війни «Війна 2017».

«Українські силовики закликають колег з дружніх країн не розслаблятися. І вже створюють передумови для об’єднання зусиль держав Східної Європи», — йдеться в статті. «Ми постійно обмінюємося інформацією і досвідом, щоб ефективно протидіяти планам Кремля», — зазначили в СБУ.

Крім того, перспективний напрямок — інтернаціональні бригади за прикладом литовсько-польсько-української спільної бригади. У минулому році вона закінчила процес створення і приступила до виконання операційних обов‘язків. Загальна чисельність — 4500 осіб.

«Але кооперації спецслужб і формування окремих невеликих бригад — занадто мало для того, щоб перемагати в гібридних війнах. В українській зовнішній політиці все ще зберігається певна багатовекторність. Поки президент і МЗС ведуть переговори з керівництвом Європейського Союзу і ключовими політиками ЄС, голова Верховної Ради Андрій Парубій курирує міжпарламентське співробітництво з країнами, які можуть стати наступними у списку Кремля. Спікер Ради популяризує ідею Балто-Чорноморського Союзу (БЧС), який політики Східної Європи намагаються втілити в життя з початку ХХ століття», — йдеться в матеріалі.
«Для нас хороший приклад — союз північних європейських держав. Ми могли б об’єднати зусилля держав у Східній Європі за тим же принципом. Наприклад, я спілкуюся з колегами з Польщі та Литви. Вони бачать перспективу. Тому що цей союз дає безліч можливостей», — говорить Парубій.

За його словами, загрози від Росії дуже добре розуміють в країнах Балтії, Польщі, Румунії, Грузії. З метою нейтралізації або як мінімум зменшення впливу цих загроз Україна запропонувала, щоб країни, які межують з Росією, почали координувати свою роботу.

«Українська армія кожен день стає все сильніше. Ми можемо бути ефективним військовим союзником, інструментом безпеки. Але, крім того, цей союз має великий економічний потенціал, транзитний. Торгові шляхи йдуть через наші країни. Об‘єднавши зусилля, ми можемо разом стати набагато сильніше, разом розвивати інфраструктуру нашого регіону, питання енергетичної безпеки, гуманітарної, інформаційної», — говорить Парубій.

Але про якісь конкретні терміни створення союзу поки рано говорити, додає голова українського парламенту: «Зараз ми бачимо можливості реалізації об’єднання через міжпарламентську асамблею наших країн. Необхідно нехай і невеликими, але постійними кроками зміцнювати об‘єднання з допомогою спільних дій. У всіх задіяних учасників великий інтерес до цього проекту».

Альтернатива Балто-Чорноморського Союзу — так званий проект Міжмор’я. Якщо БЧС передбачає співпрацю України, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, і, можливо, деяких інших країн регіону (Білорусь — у майбутньому, у разі європейських перетворень), те Міжмор‘я у планах авторів охоплює набагато більше держав.

Спочатку проект Міжмор’я як ідея конфедерації був запропонований Юзефом Пілсудським після Першої світової війни. Ця конфедерація повинна була тягнутися від Чорного та Адріатичного морів до Балтійського. Тоді Пілсудський бачив у такому союзі Польщу, Україну, Білорусь, Литву, Латвію, Естонію, Молдову, Угорщину, Румунію, Югославію, Чехословаччину і Фінляндію.

І саме з причини зайвої величини на цей проект в Україні дивляться швидше скептично — великої кількості потенційних учасників складніше шукати єдину точку зору.

Обидва проекти прохолодно сприймають у Брюсселі — від того і своєрідна багатовекторність України, непомітна більшості спостерігачів. Для Європейського Союзу можливе об'єднання країн Східної Європи в якусь окрему силу — ослаблення позицій Німеччини і Франції, ослаблення центру на користь Східної Європи.
«Однак, цілком ймовірно, що для сусідів Росії це єдиний напрямок, який може забезпечити їм право голосу і міцну позицію в світі, де сила все частіше сприймається як прийнятний аргумент. Тим, хто сумнівається, необхідно приїхати в Україну і побачити своїми очима війну, яку можна було запобігти, якби належні висновки про московському режимі були зроблені ще в 2008 році після російсько-грузинської війни», — йдеться в статті. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: