Новини / Події / В Україні будується найбільше в Європі картоплесховище
11 серпня 2012, 08:55
Розмір шрифта: А А А

В Україні будується найбільше в Європі картоплесховище

В Україні будується найбільше в Європі картоплесховище, картоплесховище, інфраструктура, Грузія, Україна
В Україні будується найбільше в Європі картоплесховище

У Херсонській області України споруджується найбільше у Європі картоплесховище, здатне вмістити до 200 тисяч тонн картоплі. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав директор департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України Кваша Сергій Миколайович.
Директор департаменту прокоментував ситуацію щодо інформації, що Грузія веде будівництво в Україні терміналу зі зберігання овочів і фруктів.

«Стосовно заяви Міністра закордонних справ щодо будівництва в Україні інфраструктури зберігання плодової та овочевої продукції, можна сказати, що наразі Міністерство детально вивчає і робить моніторинг таких намірів грузинської сторони, тому що станом на серпень нинішнього року ми не маємо інформації про те, що десь у нас відбувається таке будівництво. Але такі наміри, озвучені міністром, говорять про те, що Грузія таки має певну необхідність розмістити в Чорноморській зоні біля нас таке сховище, яке носило б, скоріше всього, портову систему, та дозволило б бути ефективним експортером своєї продукції на Європейські ринки. Ця тема надзвичайно важлива і за будь-якої формування техніко-економічного обґрунтування будівництва таких елементів інфраструктури, ми безперечно будемо знати основну мету», — сказав С. Кваша.

Разом із цим в Україні існує проблема зі зберіганням вітчизняний овочів та фруктів, зокрема картоплі. Її урожай, який у декілька разів перевищує споживання, немає де зберігати. Станом на 1 серпня поточного року очікується зібрати урожай картоплі у розмірі 23761 тисячу тонн. Разом із цим існуючі сьогодні картоплесховища можуть вмістити лише 1671 тисячу тон (споживання становить 5478 тисяч тонн).

«Протягом минулого року кабінет міністрів протягом трьох місяців на засіданнях розглядав систему розвитку інфраструктури аграрного ринку, в тому числі стосовно стану розміщення картоплесховищ по всій території України, в кожній області. Та тенденція, яка є на сьогодні, в цілому говорить про те, що в деяких регіонах розпочалось активне будівництво овочесховищ. Лише в Херсонській області, в місті Каховка, ми маємо сьогодні тривале будівництво найбільшого в Європі овоче – та картоплесховище з об’ємом близько 200 тисяч тонн. Також будівництво сховищ зараз іде у великих областях країни», — зазначив директор департаменту.

Нагадаємо, нещодавно на офіційному веб-сайті грузинського уряду з'явилась інформація про те, що Грузія веде будівництво в Україні терміналу зі зберігання овочів і фруктів. У повідомленні наголошується, що термінал буде використовуватися для експорту грузинських фруктів і овочів в Україну та інші країни Східної Європи. Інші деталі проекту в повідомленні не уточнюються. Для активізації експорту овочів і фруктів Грузія також створює державну компанію, яка буде підтримувати грузинських селян у продажу вирощеної продукції. Зокрема, вона буде допомагати виробникам проходити митні процедури, здійснювати транспортування і експорт овочів і фруктів. Для цього, уряд має намір відкрити приймальні пункти по всій країні, обладнані сучасними технологіями для сортування, упакування та зберігання продукції.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: