Новини / Події / В Аргентині відкрилася найбільша у світі астрономічна обсерваторія
17 листопада 2008, 08:14
Розмір шрифта: А А А

В Аргентині відкрилася найбільша у світі астрономічна обсерваторія

В Аргентині відкрилася найбільша у світі астрономічна обсерваторія, Аргентина, астрономічна обсерваторія, вчені, космічні промені, Всесвіт
В Аргентині відкрилася найбільша у світі астрономічна обсерваторія

В Аргентині відкрилася астрономічна обсерваторія

Минулої п'ятниці на заході Аргентини відкрилася найбільша у світі астрономічна обсерваторія. За допомогою обсерваторії вчені сподіваються краще вивчити високоенергетичні космічні промені, що досягають нашої планети із глибин Всесвіту й несуть інформацію про нього.

Спорудження обсерваторії розпочалося в 1999 році, зараз тут працюють близько 370 вчених з 17 країн. Обсерваторія була названа на честь французького фізика Пьєра Оже, що відкрив високоенергетичні частки і космічні промені гамма-енергії в 1938 році.

Вчені говорять, що майбутнє космічних досліджень полягає саме у вивченні високоенергетичних часток, тому що вони є найпотужнішим, чітким і точним джерелом інформації про інші галактики, чорні діри та квазари. Багато астрономів, говорячи про космічні дослідження майбутнього, відразу ж говорять про астрономію космічних променів.

За словами Джеймса Кроніна, нобелівського лауреата й одного з керівників Обсерваторії Пьєра Оже, у майбутньому схожа обсерваторія буде відкрита у штаті Колорадо (США).

Для того, щоб спостерігати й фіксувати космічні частки, обсерваторія використовує розгалужену мережу з 1600 детекторів, поміщених на відстані більше 1500 кв метрів один від одного. Загальна площа поля детекторів становить близько 3000 кв кілометрів. Однак на цьому можливості спостереження не закінчуються — обсерваторія взаємодіє з 24 телескопами, розкиданими по всій планеті. Телескопи необхідні для візуальної фіксації слідів високоенергетичних часток.

Нагадаємо, що космічні частки — збуджені протони й атомні ядра, здатні проходити буквально через весь Всесвіт на швидкості, близькій до швидкості світла. Коли частки зіштовхуються з атмосферою Землі, відбувається розпад на так звані вторинні частки, здатні досягати поверхні планети. Енергія космічних заряджених часток у десятки мільйонів разів більше, ніж енергія, яку б міг створити знаменитий Великий адронний коллайдер.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада 2019, 08:09

Україна потрапила у десятку найбільш небезпечних країн світу

17 квітня 2017, 20:07

Останні новини за сьогодні: