Новини / Події / У США створили суперантибіотик нового покоління
30 травня 2017, 11:16
Розмір шрифта: А А А

У США створили суперантибіотик нового покоління

У США створили суперантибіотик нового покоління, антибіотик ванкоміцин, супербактерії, Інститут Скріппса
У США створили суперантибіотик нового покоління

Вчені з Інституту Скріппса в США поліпшили антибіотик ванкоміцин. Тепер він здатний боротися з супербактериями.

Дослідники під керівництвом хіміка Дейла Богера виявили спосіб структурно модифікувати ванкоміцин, зробивши це ліки ще більш потужним, пише EurekAlert!.

Зокрема, хіміки Інституту Скріппса змогли отримали третю модифікацію ванкоміцину, яка змінює проникність клітинної стінки бактерій. За словами Дейла Богера, використання відразу трьох модифікацій антибіотика в одному ліки підвищує ефективність антибіотика в тисячу разів.

«Це збільшує довговічність антибіотика. Бактерії просто не можуть працювати одночасно, щоб знайти спосіб боротьби проти трьох незалежних механізмів дії. Навіть якщо вони не знайшли вирішення однієї з проблем, бактерії все одно будуть вбиті двома іншими», — підкреслив Дейл Богер.

Зазначимо, що молекула нового антибіотика була у 25 тисяч разів ефективніше, ніж молекула простого ванкоміцину. При цьому вона придушувала розмноження і вбивала навіть тих мікробів, які виробили повну стійкість до ванкоміцину першого покоління. Антибіотик не втратив своєї сили навіть через 50 спроб розмножити мікробів в його присутності.

Вчені відзначають, що на даний момент основною проблемою при виході на ринок нового антибіотика є складність його виробництва.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Останні новини за сьогодні: