Новини / Події / Французи хочуть допомогти звузити українські залізничні колії
23 травня 2017, 13:37
Розмір шрифта: А А А

Французи хочуть допомогти звузити українські залізничні колії

Французи хочуть допомогти звузити українські залізничні колії, Франція, залізнична колія, експертно-консультаційна допомога, Європа – Азія
Французи хочуть допомогти звузити українські залізничні колії

Франція розгляне можливість експертно-консультаційної допомоги Україні, а також сприятиме залученню коштів Європейського Союзу для реалізації проекту зі зміни ширини залізничної колії в Україні, — повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України за підсумками Шостого засідання українсько-французької Робочої групи з питань транспорту.

«Французька сторона розгляне можливість експертно-консультаційної допомоги та сприятиме залученню коштів Європейського Союзу для отримання технічної допомоги в реалізації проекту з системи зміни ширини колії в Україні», — йдеться в повідомленні.

Українська сторона поінформувала французьких колег про проведення активної роботи щодо розвитку комбінованих/мультимодальних перевезень у напрямку Європа – Азія з використанням транспортної інфраструктури України, зокрема в рамках чинних транспортних коридорів, визначених мережею TEN-T.

А для залучення вантажопотоку сторони погодилися вживати всіх необхідних заходів шляхом створення конкурентоспроможних умов виконання перевезень в даному напрямку, скорочення термінів доставки, створення цифрових інформаційних ресурсів, проведення інформаційної роботи з вантажовласниками та вантажовідправниками.

Як відомо, найпоширенішою в світі шириною колії є 1435 мм (4 англійські фути і 8,5 дюймів – Ред.). Таку дорогу використовують у Північній Америці, Китаї та Європі (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії та Португалії).

Водночас в Україні зараз експлуатуються колії шириною 1520 мм. Це сталося почасти через те, що з середини XIX століття стандартом на залізниці Російської імперії (а потім – СРСР – Ред.), Фінляндії і Монголії були 1524 мм. При цьому з травня 1970 р. до початку 1990-х років залізниці СРСР були переведені на ширину 1520 мм.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Укрзалізницею» за кордон: куди і за скільки можна поїхати на поїзді

19 травня 2017, 13:44

Останні новини за сьогодні: