Новини / Події / В Молдову заборонять ввозити термометри, лампи і косметику
31 березня 2017, 16:48
Розмір шрифта: А А А

В Молдову заборонять ввозити термометри, лампи і косметику

В Молдову заборонять ввозити термометри, лампи і косметику, Молдова, термометри, лампи, косметика
В Молдову заборонять ввозити термометри, лампи і косметику

Парламентарії Молдови в остаточному читанні схвалили ратифікацію Минаматской конвенції по ртуті.

За таке рішення проголосували 86 депутатів.Даний документ передбачає, що з 1 січня 2021 року буде заборонено виробництво, експорт і імпорт декількох різних видів ртутьвмісних продукції, в тому числі електричних батарей, електричних вимикачів і реле, деяких видів компактних люмінесцентних ламп (КЛЛ), люмінесцентних ламп з холодним катодом чи з зовнішнім електродом, ртутних термометрів та приладів вимірювання тиску.

«Враховуючи, що в Молдові не виробляються продукти з додаванням ртуті, можна зробити висновок, що заборона з 1 січня 2021 року імпорту, розміщення на ринку і експорту продукції, про яку йдеться у Конвенції, не матиме негативного ефекту на економіку країни», — йдеться у висновку міністерства навколишнього середовища.

У відомстві пояснили, що потрапляє під заборону продукції досі в Молдові широко застосовувалися люмінесцентні лампи енергозберігаючі лампи. Як уточнили у відомстві, раніше в п'яти районах республіки, Сороках, Нових Аненах, Гумі, Кагулі і Леова, провели дослідження, замінивши в держустановах такі лампи на лампи LED. У підсумку фахівці прийшли до висновку, що використання останніх економічно більш вигідно і сприяє захисту навколишнього середовища.

Також Минаматская конвенція передбачає заборону на виробництво косметики (із вмістом ртуті понад 1 частини на мільйон), включаючи мило, креми для освітлення шкіри. В цей список не входить косметика для зони очей, в якій ртуть застосовується як консервант і для якої ефективні і безпечні консерванти-замінники не існують. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Молдова ввела мито на українську молочку

28 квітня 2017, 12:49

Україна побудує об'їзну дорогу через Молдову

4 квітня 2017, 12:40

Україна планує відновити експорт електроенергії в Молдову

29 березня 2017, 14:39

Останні новини за сьогодні: