Новини / Події / Україна виконала всі умови ЄС для отримання 600 млн євро
20 березня 2017, 16:38
Розмір шрифта: А А А

Україна виконала всі умови ЄС для отримання 600 млн євро

Україна виконала всі умови ЄС для отримання 600 млн євро, макрофінансова допомога, єврокомісія, мораторій
Україна виконала всі умови ЄС для отримання 600 млн євро

Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро без будь-яких додаткових умов. Про це він заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

«Рішення щодо другого траншу прийнято. Якщо ви хочете, воно є остаточним. Україна може розраховувати на другий транш у розмірі 600 млн євро. Це вирішено», – підкреслив Домбровскіс, спростовуючи нібито існування додаткових вимог для того, щоб Україна отримала ці гроші.

Віце-президент ЄК зазначив, що Київ виконав усі умови для отримання другого траншу, які відображені в Меморандумі про взаєморозуміння (МПВ). При цьому він звернув увагу на те, що в Брюсселі «є простір для маневру щодо того, до якого траншу застосовуються ті чи інші умови».

«У разі другого траншу умови для його виділення були виконані. У вирішенні питання про скасування заборони на експорт лісу вже є певний прогрес – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті. В ЄС є простір для маневру, і коли ми бачимо, що є значний прогрес у всіх сферах, то питання, робота над яким триває, не може бути причиною, по якій би ми не виділили цей транш», – сказав Домбровскіс.

Віце-президент ЄК також вказав на те, що питання заборони на експорт лісу все одно має бути вирішене в контексті третього траншу.
Відповідаючи на питання, чому саме питання лісоматеріалів став таким важливим для ЕК, Домбровскіс зазначив, що однією з умов програми макрофінансової допомоги є умова «не вводити нові торгові заборонні заходи, що не відповідає поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, створення якої передбачено Угодою про асоціацію між ЄС і Україною».

«Коли ми підписали Угоду про асоціацію, передбачивши створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Україною, один з пунктів для надання макрофінансової допомоги про те, що нові заборонні торговельні заходи вводитися не будуть. Ми обговорювали це питання після того, як мораторій був введений. У лютому проект закону про скасування цієї заборони був направлений в парламент, і тому ми вважаємо, що виконання цієї умови є прогрес. Ми отримали запевнення від президента, так і від уряду, що українська сторона намагатиметься досягти подальшого прогресу у цьому питанні досить оперативно», – деталізував він.

Нагадаємо, 16 березня, Єврокомісія попередньо погодила виділення 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів в необробленому вигляді (ліси-«кругляка»). При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) був введений з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.
В даний час у Верховній Раді зареєстрований проект закону, який взамін діючого мораторію на вивезення необробленої деревини пропонує ввести тимчасову 15% мито на експорт такої деревини і держреєстрацію відповідних зовнішньоекономічних договорів.

Зазначимо, що мораторій на експорт лісу-кругляка, як і перспектива його скасування, є «каменем спотикання» і джерелом активних дискусій в Україні. Представники Євросоюзу неодноразово підкреслювали необхідність скасування цього мораторію і прив‘язували до зняття цього обмеження отримання чергового траншу макрофінансової допомоги.

Скасування ще одного відомого мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, – є одним з істотних вимог Междурнародного валютного фонду. В результаті вже в березні 2017 року уряд України розраховує отримати від МВФ черговий кредитний транш у розмірі одного мільярда доларів США.
Як відомо, ЄС надає Україні макрофінансову допомогу строком на 2,5 роки – термін дії допомогою закінчується 4 січня 2018 року.

На прохання України у кінці 2014 року про додаткової фінансової допомоги в результаті погіршення її макроекономічної ситуації, 8 січня 2015 року Єврокомісія запропонувала надати Україні пакет макрофінансової економічної допомоги на суму до 1,8 млрд євро з метою пом’якшення зовнішніх потреб країни у фінансуванні.
На пропозицію Комісії було прийнято созаконодателями 15 квітня 2015 року. 22 травня 2015 року Україна і ЄС у Ризі підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) і кредитна угода (LFA) при третій програмі макроекономічної допомоги ЄС. Ці Два документи були ратифіковані Верховною Радою України 18 червня 2015 року і набули чинності 3 липня 2015 року. Перший транш у рамках цієї нової програми (600 млн євро) був виплачений 22 липня 2015 року.

Після виділення Україні траншу в розмірі 600 млн євро, узгодженого 16 березня 2017 року, загальна сума позик від ЄС, що надійшли в Україну, складе 2,81 млрд євро з початку 2014 року.
Ця сума включає в себе 1,61 млрд євро, виплачених у 2014-2015 роках в рамках двох попередніх операцій макрофінансової допомоги ЄС, і 1,2 млрд євро в рамках третьої, тривалої операції.

У Єврокомісії відзначили, що Україна зможе скористатися остаточною сумою в 600 млн євро в рамках третьої програми фіндопомоги за умови успішного здійснення заходів, зазначених у меморандумі про взаєморозуміння, який Україна узгодила з ЄС.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Єврокомісія схвалила ініціативу про декретну відпустку для чоловіків

27 квітня 2017, 17:08

Порошенко розповів, коли на рахунки України надійдуть 600 млн євро

31 березня 2017, 15:32

Українці отримують третину шенгенських віз безкоштовно

30 березня 2017, 19:38

Останні новини за сьогодні: