Новини / Події / Україні загрожують відключення світла з-за блокади на Донбасі
7 лютого 2017, 13:50
Розмір шрифта: А А А

Україні загрожують відключення світла з-за блокади на Донбасі

Україні загрожують відключення світла з-за блокади на Донбасі, відключення електроенергії, постачання вугілля, зона бойових дій, Ігор Насалик
Україні загрожують відключення світла з-за блокади на Донбасі

Повне блокування поставок вугілля з зони бойових дій на теплоелектростанції на підконтрольній території Україні призведе до обмеження генерації і, як наслідок, віялових відключень електроенергії. Про це повідомив міністр енергетики Ігор Насалик.

«Якщо буде повністю перекрита зона бойових дій, я можу підтвердити, що ми пройдемо певний період адаптації і ми перейдемо до віялових відключень і обмеження генерації», – сказав Насалик.
За словами міністра, привезти оперативно вугілля по імпорту не вийти – термін його доставки 50 – 60 днів. Цей розрив потрібно буде чимось компенсувати і компенсація можлива лише за рахунок обмеження електроенергії.

Міністр також зазначив, що якщо Україна вийде на зовнішні ринки з метою закупити 8 млн тонн вугілля, то ціна у світі може бути підвищена на 30 – 40%, а значить додаткові 20 млрд грн можуть лягти на плечі споживачів.

Як повідомлялося раніше, про початок блокади непідконтрольних українському уряду районів заявила група активістів, що назвалися ветеранами добровольчих батальйонів «Донбас» і «Айдар». У той же час, перший командирбатальйону «Айдар» Сергій Мельничук спростував наявність у лавах активістів справжніх «айдаровцев». На його думку, це колишні контрабандисти, які намагаються повернути під свій контроль потоки нелегальних вантажів.

За словами директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентина Землянського, у разі повного блокування вугілля з ОРДЛО запасу міцності української енергетики вистачить не більше ніж на місяць.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що можливе блокування переміщення вантажів з вугіллям з непідконтрольних українському уряду районів Донбасу може призвести до відключення електроенергії по всій території України.Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області.

Зазначимо, що блокада неминуче призведе не тільки до віялових відключень, але і до недоотримання коштів в бюджет. Альтернатива – вугілля з Росії. Купівля вугілля в Росії можлива тільки за валюту за високою ціною, що неминуче призведе до зростання курсу. Більш того, блокада апріорі незаконна і завдає удару по інвестклімату країни, а це вже не короткострокові проблеми для країни, а збиток на роки. У підсумку – Росія виграє, Україна програє.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна знайшла альтернативу вугіллю з Донбасу

3 квітня 2017, 19:30

Скільки українці зможуть «заробити» на субсидіях після монетизації

3 березня 2017, 17:03

Міністр розповів про віялові відключення та їх відсутність

20 лютого 2017, 10:09

Глава Міненерго заявив, що Україні поки вистачає вугілля

17 лютого 2017, 17:38

Останні новини за сьогодні: