Новини / Події / Цензура на порозі? Українські інтернет-провайдери занервували
10 березня 2017, 18:04
Розмір шрифта: А А А

Цензура на порозі? Українські інтернет-провайдери занервували

Цензура на порозі? Українські інтернет-провайдери занервували, Інтернет асоціації України, конституційні права, інформпростір, Олександр Федієнко
Цензура на порозі? Українські інтернет-провайдери занервували

Представники Інтернет Асоціації України побоюються, що влада в черговий раз спробують змусити їх «фільтрувати» контент.

У нещодавно схваленої президентом доктрині інформбезпеці РНБО містяться потенційні ризики порушення конституційних прав українських громадян. Такий посил дає найбільше галузеве об‘єднання Інтернет Асоціація України (Інау) у своєму листі голові РНБО Олександра Турчинова, прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, голови СБУ Василя Грицака і керівникам інших відомств.

У доктрині написано, що на законодавчому рівні має з‘явитися механізм фіксації, блокування та видалення з українського сегмента мережі інтернет інформації, яка загрожує життю, здоров’ю громадян, пропагує війну, ворожнечу, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом або загрожує суверенітету.

Чого побоюються інтернетчики?

В Інау вважають, що при виконанні зазначеної вимоги доктрини держава повинна гарантувати громадянам право на свободу слова, як це прописано в Конституції. Крім цього, асоціації незрозуміло ні з юридичної, ні з технологічної точки зору, хто саме і як повинен видаляти інформацію з Уанету. Адже за законом про телекомунікації оператори та провайдери не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами. Тому в Інау переконані, що державні заходи повинні бути спрямовані в першу чергу на виявлення і покарання особи, загрозливого інформбезпеці, а не створення перешкод у веденні телеком-бізнесу.«Ми побоюємося зловживань з боку влади», — розповідає LIGA.net глава Інау Олександр Федієнко. За його словами, якщо б ми жили в країні, де довіра суспільства до уряду було на високому рівні, то викладені в доктрині ідеї не викликали ні в кого питань.

«Але у нас держава неодноразово хотіло регулювати доступ до інформації в мережах провайдерів. Тому ми вважаємо, що єдиний правильний спосіб блокування контенту в інтернеті — через суд», — підкреслює він.

Нещодавно радник глави МВС Зорян Шкіряк заявляв про необхідність введення в Україні заборони на російські соціальні мережі ВКонтакте та Однокласники, які, за його словами, сьогодні повністю підконтрольні російським спецслужбам і управляються ними. Що стосується інтернет ЗМІ, то, як повідомив міністр інформполітики Юрій Стець, журналісти, які працюють за стандартами професії, не постраждають.

«Що стосується так званих медіа, які створені спеціально, щоб підривати суверенітет України, вони будуть закриті», — сказав він в ефірі телеканалу 112.

Без паніки

Олександр Федієнко говорить, що заборона на доступ до інформації не самий дієвий метод.

«Мій улюблений приклад — Страсбург. Там транслюється кілька версій Russia Today. Але при цьому влада не бояться впливу пропаганди, так як паралельно мовить безліч місцевих роз‘яснюють ЗМІ, які, по суті, працюють як контрпропаганда», — зазначає Федієнко.

За його словами, не заборона, а контрпропаганда — це найбільш ефективний шлях і для України. «Нашу країну не можна ізолювати від світового інформаційного простору. Не можна відключити інтернет. Тому можна протистояти, створюючи власний роз’яснює контент», — додає він.

Втім, керуючий партнер ЮК Jurimex Юрій Крайняк вважає, що Інау поспішає панікувати, так як сама доктрина має лише декларативний характер. А безпосередні норми вводяться тільки через зміни в закон. «Ви ж знаєте, як приймаються закони, і що це процес непередбачуваний і слабо піддається контролю?» — зазначає він.

Як вважає Юрій Крайняк, найкраще, що могла б зробити Інау в даній ситуації, — це самостійно підготувати законодавчі зміни щодо інформбезпеці в такому вигляді, в якому їх бачать члени Асоціації. «Якщо ти не хочеш зробити сам, як хочеш ти, тоді це зробить хтось інший, як він хоче», — резюмує юрист. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Раді пропонують створити «велику палату» у Конституційному суді

10 травня 2017, 10:55

Порошенко назвав умови змін до Конституції

22 січня 2017, 14:49

Порошенко вніс у Раду закон для судової реформи

26 вересня 2016, 13:54

Останні новини за сьогодні: