Новини / Події / Астронавти у відкритому космосі встановили на МКС новий сегмент
14 січня 2007, 08:14
Розмір шрифта: А А А

Астронавти у відкритому космосі встановили на МКС новий сегмент

Астронавти у відкритому космосі встановили на МКС новий сегмент,
Астронавти у відкритому космосі встановили на МКС новий сегмент

 Двоє членів екіпажа шаттла Discovery успішно завершили перший вихід у відкритий космос з трьох, запланованих на час їх перебування на Міжнародній космічній станції. Роберт Кербім (Robert Curbeam) і перший шведський астронавт Крістер Фюглесанг (Christer Fuglesang) провели за бортом станції шість годин 36 хвилин і встановили на МКС сегмент-ферму P5. У NASA заявили, що операція пройшла гладко.

Як повідомляє AFP, складність виконаної астронавтами роботи полягала в тому, що двотонний сегмент завдовжки в 3,37 метра було необхідно провести в декількох сантиметрах від крихких сонячних батарей, що забезпечують станцію електрикою.

Після цього астронавт Джоан Хиггинботем (Joan Higginbotham) закріпив сегмент за допомогою встановленої на МКС «руки-маніпулятора». Разом з P5 довжина орбітальної станції досягла 120 метрів.

Кербім і Фюглесанг також підключили до МКС шість силових кабелів, за допомогою яких здійснюватиметься контроль над кліматом, електрикою і комунікаціями станції. Перед поверненням з космосу астронавти набудували нові сонячні батареї МКС так, щоб вони могли ловити сонячні промені під кутом 360 градусів.

Другу «космічну прогулянку», заплановану на суботу, члени екіпажа Discovery здійснять в тому ж складі, а в суботу супроводжувати Кербіма у відкритому космосі буде астронавт Суніта Уїльямс (Sunita Williams).

Поетапне будівництво МКС, припинене після краху шаттла Columbia в 2003 році, було відновлено у вересні в ході місії човника Atlantis. Остаточний вигляд орбітальна станція повинна прийняти до 2010 року, коли NASA планує припинити запуск космічних човників.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Останні новини за сьогодні: