Новини / Події / Рада хоче узаконити «підроблене» молоко
13 листопада 2012, 12:46
Розмір шрифта: А А А

Рада хоче узаконити «підроблене» молоко

Рада хоче узаконити "підроблене" молоко, молоко, молочні продукти, молоковмісний продукт, Державна служба статистики, домішки
Рада хоче узаконити «підроблене» молоко

Верховна рада розгляне законопроект про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти», а також в деяких законів щодо посилення заходів по боротьбі з фальсифікацією молочних продуктів.
Відповідно до тексту документа, вводиться поняття «молоковмісних продуктів» для всіх продуктів, в яких застосовуються штучні замінники молока або його компонентів (зокрема, жирів, лактози), незалежно від дозування. Законопроект припускає обов‘язкове маркування такого продукту, причому розмір шрифту, яким на упаковці друкується інформація про наявність у продукті замінників молока та його компонентів, повинен становити 80% від розміру найбільшого напису (в назві) на упаковці. Навіщо ж знадобився такий законопроект? Відповідь дуже проста — в Україні найнижча якість молока не тільки в Європі, але і в порівнянні з іншими розвиненими країнами. Прикро визнавати, що вищий сорт молока в Україні дуже сильно не дотягує навіть до категорії непридатного в США. Продукт такої якості просто заборонений до вживання і будь-якої переработки. Низький рівень якості молока в Україні визначається тим, що 80% його виробництва зосереджено в приватному секторі з примітивними умовами утримання худоби, відсутністю санітарно-гігієнічних умов та, як наслідок, низькою якістю сировини. У селах повністю відсутній контроль за харчуванням корів, виробництвом, якістю і транспортуванням молока. Крім цього, ніхто не вимагає звітів про стан здоров’я корів, їх просто немає. В європейських країнах коров‘яче молоко як сировина існує лише одного сорту, із загальним бактеріальним обсіменінням (МАФАМ) не більше 100 мікроорганізмів в 1 кубічному сантиметрі, в США — не більше 22 мікроорганізмів в 1 кубічному сантиметрі. В Україні — 300 для вищого сорту і 3000 для другого сорту. Вплинути на якісні параметри держава не здатна з кількох причин. Згідно Державної служби статистики, в Україні 4,5 мільйона корів, які дають близько 7 мільйонів літрів молока на рік. Це найнижчі надої в світі, і цієї сировини недостатньо для того, щоб забезпечити молочною продукцією 46 млн українців. Звідки ж молочний достаток на прилавках? Відповідь очевидна — нам пропонують фальсифікат.

Сьогодні при виробництві молока використовуються ще такі матеріали, як молоко знежирене, маслянка, вершки, молоко сухе, вершки сухі, молоко згущене знежирене, вода питна.

Крім того, застосовуються такі домішки, як титанові відбілювачі (для підфарбовування «згущеного молока»), крохмаль, рослинні білки, карбоксиметилцеллюлоза. Эксперты «Укрметртестстандарту» називають ще цілий ряд домішок, які їм вдається виявити в готовій молочній продукції під час лабораторних досліджень: від пальмової олії та інших рослинних жирів до антибіотиків, які додають, щоб продовжити термін зберігання. Все це і є сировина для виробництва того молока і молочних виробів, яке ми купуємо в гастрономах. Ось ці «молочні напої», або «молоковмісні продукти», і намагаються узаконити «регіонали» Андрій Деркач і Артем Пшонка, які виграли у своїх округах на парламентських виборах. До речі, в чинному Законі України «Про молоко та молочні продукти» зазначено, що «в молоко коров’яче питне» не допускається додавання сухого молока.Дефіціт натурального молока плюс його якість є причиною торговельних воєн з Росією і нездатності впроваджувати європейські стандарти якості в Україні. Змінити ситуацію вийде не скоро. Україна потребує створення близько півтисячі нових сучасних молочних комплексів, але поки їх з'являється не більше десятка на рік. Не складно порахувати — це процес на десятки років.

Як повідомлялося раніше, за підсумками 2012 ожідаетсяпотребленіе молока на людину 237 кілограмів, в минулому році один українець в середньому випивав за рік 205 кілограмів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (84)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні модернізують молочну галузь — Мінагро

3 червня 2017, 15:55

Китай активно запрошує на свій ринок українських виробників молока

4 травня 2017, 17:04

У травні подорожчають хліб і «молочка»

2 травня 2017, 16:08

В Україні стрімко скорочується виробництво хліба

26 квітня 2017, 08:30

Останні новини за сьогодні: