Новини / Події / В Одесі відбулося відкриття музею історії українського козацтва
13 березня 2008, 08:15
Розмір шрифта: А А А

В Одесі відбулося відкриття музею історії українського козацтва

В Одесі відбулося відкриття музею історії українського козацтва, Одеса, Микола Сердюк, Музей українського козацтва, Запорізька Січ, Микола Свентицький
В Одесі відбулося відкриття музею історії українського козацтва

В Одесі відбулося відкриття музею історії розвитку українського козацтва, створеного силами громадських організацій за сприяння Одеського морського порту.

У церемонії відкриття музею взяв участь голова Одеської облдержадміністрації Микола Сердюк, передає УНІАН.

За словами керівника Асоціації козацьких організацій Одеської області «Січ» Миколи Свентицького, «багато експонатів музею, що оповідають про життя й побут козацтва в Хаджибеї, пізніше перейменованого в Одесу, зібрано членами козацьких організацій, викладачами історичного факультету Одеського національного університету ім. Мечникова, науковими співробітниками обласного історико-краєзнавчого музею, а також небайдужими до історії краю одеситами».

Відповідаючи на запитання щодо увічнення пам`яті кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, губернатор Одеської області заявив, що «зведення монумента Калнишевському очікується в жовтні-листопаді цього року».

Оголошений конкурс на кращий проект триватиме до 7 травня, призовий фонд становить 100 тис. гривень. Згідно з рішенням міської влади, пам`ятник буде споруджено поряд із будівлею облдержадміністрації — на розі проспектів Шевченка та Юрія Гагаріна, нагадав Сердюк.

Крім того, сьогодні в Одесі керівники області та міста, депутати різних рівнів, а також активісти громадських організацій поклали квіти до підніжжя пам`ятника Тарасу Шевченку на честь194-ої річниці з дня народження поета. В урочистій церемонії також взяли участь воїни Південного оперативного командування, жителі Одеси.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Одесі на 9 травня поліція вилучила півтисячі предметів з радянською символікою

10 травня 2017, 13:43

В Одесі з'явився перший Біткойн-банкомат

7 травня 2017, 19:09

В Україні відкрили перший биткоїн-банкомат

3 травня 2017, 14:15

Останні новини за сьогодні: