Новини / Події / В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта
28 травня 2017, 17:16
Розмір шрифта: А А А

В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта

В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта, авторські права, боротьба з піратством, Дмитро Костюк
В Україні почалася боротьба з піратським контентом – Перша Шпальта

Реформування цієї сфери, на думку фахівців, може призвести до справжнього прориву в боротьбі з піратством.

Те, що зараз твориться в Україні з авторськими правами – це хаос і бардак.

Як розповів в інтерв‘ю Перша Шпальта Дмитро Костюк, в. о. директора Українського агентства з авторських і суміжних прав, сьогодні ані автори, ані продюсери, вкладаючи в розкрутку свого продукту величезні кошти, не мають можливості їх якось компенсувати, отримувати віддачу: «Фактично ламається економічна складова творчості, на якій будується світовий шоу-бізнес».

Олег Мальський, партнер юрфірми Eterna law, каже, що інтелектуальна власність загалом в Україні захищена досить слабо. Ми постійно входимо в рейтинг одних із найгірших країн світу.

Чому багато стрімінг-сервісыв, які дають можливість слухати, на території України не працюють? Тому що вони не можуть захищати музику. Тому що її копіюють, перекопіюють і знаходять лазівки для того, щоб це все слухати безкоштовно.

«Плюс до цього ще додається величезна кількість ресурсів, які є піратськими, які не дають великим компаніям, що намагаються це все робити правильно, отримувати нормальну рентабельність з цього ринку», – зазначає Карен Чифталарян, керівний партнер Standart NV investment banking.

Багато в чому така ситуація виникла через відсутність серйозного покарання за піратство. На сьогоднішній день можливий штраф від 10 до 50 мінімальних зарплат. «Але в 90% випадків накладається штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, що є несуттєвим. І всі порушники це дуже добре розуміють», – наголошує Мальський.

Вся складність ще й у тому, що на піратському контенті заробляють не тільки, скажімо, продавці на столичному ринку на Петрівці, але й люди, пов’язані з нинішньою владою. «І ніхто на це не звертає увагу. Я вам можу сказати, що зазвичай такі ресурси мають протекціонізм. Їх захищають зверху, щоб заробляти», – розповідає Чифталарян.

Зрештою піратський контент має бути знищений. Втім, це питання нашої ментальності, яку ще належить змінити. Костюк розповів в ексклюзивному інтерв'ю Першій Шпальті, як саме буде змінюватися ринок авторських прав і що це означатиме для правовласників.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як насправді проходила націоналізація державою ПриватБанку і чому роботу голови НБУ Валерії Гонтаревої оцінюють не досить високо.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента Першої Шпальти Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

В МВФ незадоволені, як Україна бореться з корупцією

28 квітня 2017, 12:41

В Україні створили Антикорупційне бюро

16 квітня 2017, 14:44

Введення е-декларацій для громадянського суспільства — крок назад, — посольство США в Україні

24 березня 2017, 09:30

Останні новини за сьогодні: