Новини / Події / В Україні запропонували узаконити стукацтво: інформаторам обіцяють по 25 тисяч гривень
28 квітня 2017, 10:25
Розмір шрифта: А А А

В Україні запропонували узаконити стукацтво: інформаторам обіцяють по 25 тисяч гривень

В Україні запропонували узаконити стукацтво: інформаторам обіцяють по 25 тисяч гривень, стукацтво, Служба фінансових розслідувань, фінансова міліція
В Україні запропонували узаконити стукацтво: інформаторам обіцяють по 25 тисяч гривень

В Україні в моду входить «інститут стукацтва». Після закликів СБУ доносити на всіх підозрілих тепер для допомоги в розслідуванні економічних злочинів хочуть використовувати платних інформаторів. Контролювати їх роботу буде Служба фінансових розслідувань — «м'який» варіант любила влаштовувати «маски-шоу» фінансової міліції. Але експерти вважають, що ідея запустити донощиків в стан нечесних ділків приречена на провал, пишуть Вести.

Законопроект про Службу фінрозслідувань (СФР) був підготовлений міністром фінансів Олександром Данилюком, а в кінці березня його схвалив Кабмін. СФР бачать як правоохоронний орган чисельністю до 3500 осіб, розділений на сім територіальних управлінь (приблизно за 400-430 осіб, половина з яких детективи). «Профільні» злочини, розслідування яких хочуть віддати СФР, — невиплата зарплати, особливо велике шахрайство, гральний бізнес, підробка грошей і цінних паперів, ухилення від сплати податків, доведення банків і фірм до банкрутства.

Саме в допомогу її детективів, за словами радника міністра фінансів Сергія Коваленка, і хочуть залучити інформаторів, інформація від яких буде оплачуватися за аналогією з інформаторами НАБУ, за інформацію обіцяли платити до 25 тис. грн.

Законопроект в цілому відправили на доопрацювання. «Президент говорив, що потрібні «ботани» — аналітики, які по базах даних будуть виявляти порушення. А законопроект Мінфіну — це фактично податкова міліція, тільки з косметичними змінами», — говорить голова громадської ради при ГФС Дмитро Олексієнко.

Втім, після доопрацювання законопроекту, яка почнеться в середині травня, ідея користуватися допомогою інформаторів, за словами експертів, швидше за все, залишиться.

HR-експерт Тетяна Пашкіна каже, що така схема може працювати, але у неї є багато підводних каменів. «Середовище, де шукати незадоволених співробітників, є — це сайти типу vnutri.org, де співробітники скаржаться на своїх роботодавців. В якості джерел можуть бути бухгалтера, трудовики. Це якщо не рахувати скривджених найманих топ-менеджерів, але вони стукати навряд чи будуть. Адже якщо хто-то про це дізнається, на їх репутації можна ставити хрест. Мотивом, щоб закласти роботодавця у таких людей може бути невиплата зарплати. Зрозуміло, що закладати будуть колишніх роботодавців. Адже якщо я настучала на свою фірму, прийшли і арештували рахунки компанії, то зарплату платити не будуть взагалі», — говорить Пашкіна.

Також більше питань, ніж відповідей, з приводу нової служби у юристів. Так, адвокат Ростислав Кравець звертає увагу на те, що люди можуть стати інструментом для шантажу: «Встановлення вини роботодавця може відбуватися тільки за рішенням суду. Тобто абсолютно не факт, що порушення в подальшому буде підтверджено в суді. З іншого боку, можна буде залучити за завідомо неправдиве повідомлення про злочин. І інформацію, отриману від таких інформаторів, буде важко перевірити. Це швидше завдасть шкоди бюджету і викличе зловживання з боку правоохоронців — вони можуть шантажувати роботодавців, підсилаючи таких співробітників, і вимагати за це гроші».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні створюють «монстра» з боротьби з економічними злочинами

18 травня 2017, 19:53

В Україні запрацює Служба фінансових розслідувань в найкоротші терміни

20 березня 2017, 19:22

МВФ підтримує створення служби фінрозслідувань в Україні

7 березня 2017, 16:37

Останні новини за сьогодні: