Новини / Події / Археологи виявили виноградне вино 6 500-річної витримки
23 березня 2007, 08:39
Розмір шрифта: А А А

Археологи виявили виноградне вино 6 500-річної витримки

Археологи виявили виноградне вино 6 500-річної витримки , вино, дослідники, інжир, древні винарі, винна кислота, найдревніше вино, археологи
Археологи виявили виноградне вино 6 500-річної витримки

Археологи з Університету в Тессалоніках імовірно виявили виноградне вино, якому виповнилося приблизно 6 500 років. На даний момент це друге по старовині виноградне вино, якнайдавнішим же є іранське вино, що датується 6 тис. до н.е.

Грецькі учені виявили обвуглене насіння винограду (2 460) і шкірку винограду (приблизно 300 ягід), які швидше за все використовувалися для виготовлення вина. В ході розкопок в Dikili Tashв районі східної Македонії археологи змогли виявити 4 будинки, що відносяться до епохи неоліту. У одному з них учені і знайшли залишки виноградних ягід і дворучний глиняний посуд, ймовірно використаний при приготуванні і споживанні продукту.

Як відзначили дослідники, виноград був дикорослою рослиною або одним з найперших культурних сортів рослини. Крім того, у вино швидше за все додавали інжир. Судячи по виявлених там же кісточках, стародавні винарі додавали інжир для того, щоб алкогольний напій не був таким гірким.

Тепер ученим належить визначити наявність винної кислоти на виявленому ними посуді, і тоді вони зможуть з повною упевненістю заявити, що знайшли одне з найстародавніших вин, що поклало початок розвитку виноробства по всій Європі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Росія стала найбільшим покупцем українського вина

10 травня 2017, 10:51

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Мобільні гаманці: користувачі назвали найбільші недоліки

16 лютого 2017, 14:46

Тролем в інтернеті може стати будь-яка людина

14 лютого 2017, 10:14

Останні новини за сьогодні: