Новини / Події / У Шенгені вперше за 26 років ввели прикордонний контроль
6 липня 2011, 08:01
Розмір шрифта: А А А

У Шенгені вперше за 26 років ввели прикордонний контроль

У Шенгені вперше за 26 років ввели прикордонний контроль, прикордонний контроль, Шенгенська зона, Данія, Петер Крістенсен, туризм
У Шенгені вперше за 26 років ввели прикордонний контроль

У вівторок вперше за 26 років прикордонники повернулися до Шенгенської зони. З 10 годин ранку 5 липня влада Данії направили на межі з Німеччиною і Швецією 50 перших вартою

У вівторок, 5 липня, Данія — перший в Євросоюзі член Шенгену — відновила контроль своїх кордонів з Німеччиною і Швецією.

Рішення про відновлення прикордонних застав було прийнято парламентом Данії в п‘ятницю. Законопроект передбачає будівництво нових контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордонах, а також встановлення обладнання для зчитування номерів автомобілів. Данія має намір побудувати на кордонах 98 нових КПП.

У вівторок вперше з 1991 року (коли Данія приєдналася) 30 осіб відправили на кордон з Німеччиною, 20 — на Ересунскій міст, який з’єднує Данію з Швецією. На датсько-німецькому кордоні контроль відновлений на шести пунктах пропуску. Очікується, що до кінця року до них на допомогу додадуться ще 48 прикордонників.

А до 2014 року на кордонах Данії буде «достатньо персоналу, необхідного для повного контролю», обіцяє уряд.

Копенгаген запевняє, що жодним чином не прагне порушити засадничий принцип Шенгенської угоди — свободу пересування. Влада обіцяє, що обшук торкнеться тільки «деяких автомобілів, обраних випадковим способом» і «не стосуватиметься перевірки паспортів».

«Більшість подорожувальників цього навіть не помітять», — пообіцяв у п‘ятницю глава податкового міністерства Данії Петер Крістенсен. За його словами, прикордонники будуть вибірково перевіряти туристів з Німеччини та Швеції. Захід покликаний боротися з криміналом та нелегальною імміграцією.

Німеччина різко засудила рішення своїх сусідів. Наприклад, європейський міністр від землі Гессен Йорг-Уве Хан назвав відновлення контролю на кордонах «зрадою європейської ідеї». Він навіть зажадав оголосити Данії «туристичний бойкот». «Якщо Данія знову відновить прикордонні перевірки в сезон відпусток, я можу тільки порадити відразу повернутися спиною і проводити відпустки в Австрії чи Польщі», — заявив він.

Міністр юстиції Німеччини Сабіне Лойтхойссер-Шнарренбергер сказала, що сьогодні «поганий день для Європи».

Голова фракції ХДС Андреас Шокенхофф заявив, що рішення Данії не є внеском у внутрішню безпеку країни, а, навпаки, тільки підтримує націоналістичні течії.

У зв’язку з відновленням контролю на кордонах німецьким мандрівникам також нагадали правила переміщення товарів всередині Шенгену. Так, жителям країн — членів ЄС дозволяється провозити алкоголь і тютюн, але з обмеженням. Безмитно через кордони європейці можуть перевозити приблизно 800 сигарет, 1 кг тютюну, 10 л горілки, 90 л вина і 110 л пива.

Крім того, датський закон про зброю значно суворіший, ніж німецький. Тому деякі предмети, які дозволені в Німеччині, вимагають спеціального дозволу в Данії або зовсім заборонені.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

28 травня 2017, 13:25

Поїхати в ЄС недорого: як економити на квитках, їжі та ночівлі

25 травня 2017, 13:38

Останні новини за сьогодні: