Новини / Події / Чи зарахують до стажу час опіки над дітьми?
27 березня 2017, 10:18
Розмір шрифта: А А А

Чи зарахують до стажу час опіки над дітьми?

Чи зарахують до стажу час опіки над дітьми?, опікунство, діти, стаж, втрата годувальника, пенсія
Чи зарахують до стажу час опіки над дітьми?

«До 2000 року я жила і працювала в Миколаєві. На той момент мій трудовий стаж складав 20 років. У 2000 році померла моя дочка, у неї залишилося двоє малолітніх дітей: меншому був 1 рік, найстаршому — 2,6 років. У 2000 році я стала їхньою опікункою. З роботи мені довелося піти. Ми тоді отримували пенсію по втраті годувальника — 60 грн. Тоді ми переїхали в село, але роботи там не було. Після 2000 року я не працювала офіційно. Стаж перервався.
Зараз онуки вже виросли. Один вже вийшов з-під опіки, другий теж на підході. Чула, що можна оформляти пенсію по втраті дочки чи чоловіка на себе. Чи входить той час, коли я стала опікуном «декретних» дітей, у мій трудовий стаж? Чи є мені хоч якась пільга при виході на пенсію? Зараз мені 55 років.
Без імені, с. Грейгове, Миколаївська обл.»

Кому належить пенсія по втраті годувальника…
Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію по втраті годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого, до яких належать:
1. чоловік або дружина, а також батько і мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;
2. діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
Діти, які навчаються на денній формі навчання, мають право на таку пенсію до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
3. чоловік або дружина, а в разі їх відсутності – один з батьків, брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення дитиною (дітьми) 8 років.

…і при яких умовах?
Як бачимо, зараз оформити собі пенсію по втраті годувальника ви не можете. Поки отримувати таку пенсію все ще можуть ваші онуки. Вам, щоб перейти на пенсію дочки, необхідно досягти пенсійного віку або, не дай Бог, мати групу інвалідності. При таких обставинах ви можете також претендувати на пенсію по втраті годувальника — чоловіка.
Вже тоді буде видно, що вигідніше – отримувати свою пенсію або частину пенсії дочки або чоловіка. Право на пенсію за віком за новими нормами, у вас, ймовірно, настане при досягненні 60 років (ви не вказали точну дату свого народження). Ніяких пільг щодо дострокового виходу на пенсію в даному випадку, на жаль, немає.

Час догляду за дітьми зарахують не всім
Повертаючись до теми призначення пенсії за віком, скажімо, що на сьогоднішній день 20 років страхового стажу дуже мало для отримання хоча б мінімальної пенсії. За законодавством, яке діяло до 2004 року, час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми зараховувався до стажу на загальних підставах, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку. Опікуни у даному випадку законом не обговорювалися.
Зараз до стажу зараховують період догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку, особам, які отримують відповідну допомогу по догляду за дитиною. Але ця норма діє з 2004 року, коли, очевидно, ваші внуки вже досягли трирічного віку. Тому, період догляду за ними в стаж, швидше за все, не зарахують.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Шишло Татьяна Васильевна (анонімно) 4 квітня, 09:49 ссылка
    Я опікун уже 7років,дітям на даний момент 21,16,13,чи зарахують мені хоч якийсь стаж?
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

1 червня 2017, 20:57

Останні новини за сьогодні: