Новини / Події / Час опалювати атмосферу минув, — Яценюк
18 серпня 2015, 08:43
Розмір шрифта: А А А

Час опалювати атмосферу минув, — Яценюк

Час опалювати атмосферу минув, - Яценюк, енергетична модернізація, утеплення будинків, котли, Арсеній Яценюк
Час опалювати атмосферу минув, — Яценюк

В Україні необхідно провести енергетичну модернізацію для чого уряд компенсує громадянам частину коштів на заміну котлів та утеплення будинків, нагадав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Час опалювати атмосферу минув. Зараз нам необхідно зробити конкретні і дієві кроки для того, щоб якомога менше використовувати газу, електричної енергії та інших видів палива”, – сказав він.

А.Яценюк нагадав, що система опалення в Україні побудована ще в радянські часи, це ж стосується і будинків.

“Це старі пострадянські проекти. І для того, щоб ми споживали менше газу і менше енергії, в першу чергу необхідно провести енергетичну модернізацію”, – відзначив прем’єр і додав, що для цього, насамперед, потрібно поміняти неефективні газові котли.

Він нагадав, що Кабмін прийняв кілька рішень з цього приводу.

“Перше рішення – це те, що якщо ви хочете поміняти котел у своєму будинку, ви можете прийти в державний банк Ощадбанк або в Укргазбанк, отримати кредит, і держава компенсує вам 20% вартості такого котла відразу”, – повідомив прем’єр-міністр.

Українці також зможуть отримати компенсацію від держави на утеплення будинку у розмірі 30%.

 

“Ви отримали кредит – держава вам компенсувала 30% на те, щоб поміняти вікна, на те, щоб зробити ваш будинок тепліше. І відповідно ви будете менше використовувати енергії і менше платити за рахунком за житлово-комунальні послуги”, – відзначив А.Яценюк.

Щодо процентних ставок на кредити в українських банках, прем’єр підкреслив, що Кабмін пішов на співпрацю з органами місцевого самоврядування.

“Уже п’ять областей і міст 12, наприклад, Львів, підписали програми і відшкодовують процентну ставку для тих громадян, які пішли в банк, отримали компенсацію від держави на придбання котла або на модернізацію свого житла, і додатково отримують з місцевих бюджетів компенсацію і відшкодування по відсоткових ставках на кредити, які отримані виключно на енергомодернізації “, – підкреслив А.Яценюк.

Голова уряду нагадав, що будь-яка реальна реформа чи реальні зміни досить скептично сприймаються на першому етапі. Так, зазначив він, було і з програмою по кредитах на енергоефективність.

“Ми починали з того, що протягом місяця максимум видавали 100-140 кредитів. Зараз ця цифра дійшла до 7000 кредитів кожен місяць, і вона постійно зростає”, – підкреслив А.Яценюк.

За словами прем’єра, однією з найбільших проблем зараз є багатоквартирні будинки. Для них запропоновано ще один варіант кредиту.

“Ви збираєте всіх жителів вашого багатоквартирного будинку, створюєте ОСББ – Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку приймаєте рішення по утепленню всього будинку Йдете в Ощадбанк або в Укргазбанк, і держава компенсує вам 40%”, – повідомив А.Яценюк.

Він також зазначив, що якщо рішення замінити котел або утеплити власний будинок або квартиру візьмуть особи, яким призначено субсидії, вони отримують компенсацію 70%.

 

“Тобто, той чоловік, якому призначено субсидію, може звернутися в Ощадбанк або Укргазбанк і отримати 70% компенсації від держави на придбання або котла, або матеріалів для утеплення власної квартири або будинку”, – пояснив А.Яценюк.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

За день українці отримали рекордну кількість біометричних паспортів

30 травня 2017, 16:03

У Кривому Розі розпочав працювати поліцейський велопатруль

29 травня 2017, 11:10

В Україну прибула перша партія гібридних Mitsubishi для поліції

5 травня 2017, 15:03

Аваков розповів, коли відновлять роботу паспортні центри

11 квітня 2017, 09:04

Останні новини за сьогодні: