Новини / Події / Японія подала офіційну скаргу до СОТ проти Києва
31 жовтня 2013, 10:51
Розмір шрифта: А А А

Японія подала офіційну скаргу до СОТ проти Києва

Японія подала офіційну скаргу до СОТ проти Києва, Японія, скарга, Світова організація торгівлі, ввізне мито, автомобілі
Японія подала офіційну скаргу до СОТ проти Києва

Японія подала офіційну скаргу в СОТ проти уряду України. На думку японських автомобілебудівників, українська влада ввела невиправдано високі митні збори на імпортні автомобілі. Про це повідомляє прес-служба СОТ.

Японський уряд заперечує проти того, що Україна назвала захистом власного виробника, ввівши ввізне мито на деякі види автомобілів на рівні 12,95%.

З квітня поточного року при імпорті легкових автомобілів з об‘ємом двигуна 1-1,5 л понад 10-відсоткового мита в Україні стягується 6,46%, з об’ємом 1,5-2,2 л — 12,95%. Мита вступили в силу у зв‘язку з публікацією в березні підсумків спеціального розслідування Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ), проведеного в 2012 році.

Нагадаємо, СОТ ще в березні приступила до вивчення правомірності введення Києвом захисних заходів відносно імпортних автомобілів. На засіданні ради СОТ з торгівлі товарами Євросоюз, США і Японія закликали Україну відмовитися від нових мит у розмірі 6,5-13% або хоча б відстрочити рішення МКМТ.

Тоді сторони вказували, що, за нормами СОТ, введення мит можливо лише в разі непередбаченого розвитку". Збільшення імпорту повинно бути «в недавньому часі несподіваним, різким і значним», а збиток, обумовлений іншими чинниками, «не повинен приписуватися зростанню імпорту». Японія засумнівалася, що ці вимоги були дотримані. Ст. 12 угоди про гарантії зобов’язує члена СОТ повідомляти комісію з мит про початок розслідування, його результати та введення антидемпінгових заходів. Україна інформувала Японію лише про початок розслідування.

Ці аргументи Японія пред'являє і зараз.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: