Новини / Події / Українцям платитимуть гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів
28 березня 2017, 14:04
Розмір шрифта: А А А

Українцям платитимуть гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів

Українцям платитимуть гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів, корупційні  схеми, грошова винагорода, національне агентство
Українцям платитимуть гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів

Українців хочуть зацікавити «стукати» на несподівано розбагатіли громадян. Якщо у потенційного інформатора є дані про причетність таких осіб до корупційних схем, йому обіцяють винагороду в розмірі 10% від можливої суми збитків, які завдала або може завдати державі нечистий на руку чиновник.

Законопроект №6225, що містить таку пропозицію, нещодавно зареєстрований у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що грошова винагорода дозволить стимулювати українців активно «здавати владі корупціонерів. І наводяться такі приклади: США за останні 20 років змогли отримати $35 млрд. з вкрадених грошей. А тамтешня комісія з цінних паперів тільки за рік виплатила інформаторам більше $14 млн.

Передбачається, що виплачувати українцям гроші за корупціонерів буде Національне агентство з питань протидії корупції. Отримавши «сигнал», воно протягом 30 днів зможе перевірити правдивість цієї інформації та оцінити суму реальних або можливих державних збитків, від якої, власне, залежить і «премія» інформатору. Анонімні доноси преміюватись не будуть.

Сума, яка знадобиться в разі прийняття законопроекту, не називається. Зазначається лише, що додаткове фінансування з держбюджету знадобиться. Профінансувати ці витрати можна за рахунок $54 млн, виділених Україні в цьому році на реформи та боротьбу з корупцією, йдеться у пояснювальній записці.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: