Новини / Події / Екологи вимагають заборонити джипінг в заповідниках
16 вересня 2011, 08:12
Розмір шрифта: А А А

Екологи вимагають заборонити джипінг в заповідниках

Екологи вимагають заборонити джипінг в заповідниках, екологи, джипінг, заповідник, Олексій Василюк, флора і фауна
Екологи вимагають заборонити джипінг в заповідниках

Екологічна громадськість звернулася до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням заборонити проведення джипінгу в об‘єктах природно-заповідного фонду.

Як повідомила прес-служба Національного екологічного центру України, зокрема, громадські організації пропонують місцевій владі наслідувати приклад Івано-Франківщини, яка вже видала розпорядження про заборону джипінгу. «За останні роки джипінг як розважальний захід отримав статус популярного виду спорту серед заможних українців. Зазвичай учасники змагань і організатори не усвідомлюють шкоди, яку приносять такі заходи об’єктів природно-заповідного фонду. Нерідко організатори проводять змагання, не отримуючи дозволів або погоджують їх з лісгоспами та обласними адміністраціями, проте це не звільняє від порушень законодавства. Такі погодження є фактично абсурдними, оскільки вони не підкріплені законодавчими актами та розпорядженнями, на яких повинні базуватися», — заявив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Екологи зазначають, що проведення транспортних гонок на заповідних територіях є порушенням чинного українського законодавства, зокрема статей 16-17 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», статті 252 Кримінального кодексу України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища України»,«Про Червону книгу України»та статті 6 Міжнародної конвенції про диких видах флори і фауни та середовища існування в Європі (Бернська конвенція). Україна є стороною Бернської конвенції, яка чітко забороняє порушення спокою диких видів у сезон розмноження.

Нагадаємо, на початку липня цього року відбувся джипінг-рейд «Ukraine-Trophy2011», організатори якого хвалилися тим, що маршрут буде проходити по територіях Поліського та Рівненського заповідників. Проте під тиском громадськості організатори були змушені змінити маршрут в обхід заповідників і узгодити документи з відповідними державними органами. Після цієї екологічної акції боротьба екологів з джипінг на заповідних територіях розгорнулася і в інших областях України.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Як підприємства змусили берегти воду?

10 березня 2017, 09:32

BMW розкрив плани по випуску екологічних автомобілів

5 грудня 2016, 17:30

У Бангладеш заборонять мати більше двох авто в родині

25 вересня 2016, 19:43

Останні новини за сьогодні: