Новини / Події / ЮНЕСКО закликав заборонити забудову в районі Києво-Печерської Лаври
6 липня 2011, 19:17
Розмір шрифта: А А А

ЮНЕСКО закликав заборонити забудову в районі Києво-Печерської Лаври

ЮНЕСКО закликав заборонити забудову в районі Києво-Печерської Лаври, ЮНЕСКО, України, культурна спадщина, Києво-печерська лавра, Ігор Луценко
ЮНЕСКО закликав заборонити забудову в районі Києво-Печерської Лаври

Приписи ЮНЕСКО були б жорсткішими, якби Україна пред‘явила реальні дані про стан справ з об’єктами культурної спадщини

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняв досить жорстке рішення щодо Києва, зокрема, закликав ввести мораторій на забудову в районі Києво-Печерської Лаври
 Приписи моглиб бути ще жорсткішими, якби Україна подавала реальні дані про стан справ з об‘єктами культурної спадщини. Про це заявили учасники круглого столу, присвяченого питанням ставлення ЮНЕСКО до ситуації з культурною спадщиною, яка склалася в Україні.

Зокрема, представник громадянської ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко зазначив, що згідно з рішенням комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на 35 сесії, яка відбулася в Парижі 19-22 червня, світова спільнота висловлює жаль з приводу деградації панорами вздовж Дніпра. «Весь правий берег Києва забудували висотками, які псують дніпровську панораму. Тому ЮНЕСКО просить зупинити вже існуючі будівництва та ввести мораторій на забудову в районі Києво-Печерської Лаври до того, як будуть проведені необхідні дослідження і ця територія отримає відповідний охоронний статус».

Другий момент критики, яка звучала під час круглого столу, стосувалося того, що Київ не виконує обов’язків і прохань ЮНЕСКО. Зокрема, комітету не надаються плани управління та звітності щодо того, що відбувається в Києві, які будівництва були зупинені, а які йдуть і інше. Також важливою вимогою є подача планів будівництв у буферних зонах, проте Києва не надав ЮНЕСКО жодного проекту.

За словами учасників круглого столу, документи, які українська сторона надає ЮНЕСКО, містяться в секреті. Так, депутат Київради Олександр Бригинець зазначив, що не зміг з ними ознайомитися: про те, що відбувається в Києві, доводиться дізнаватися за рішеннями, які виносить ЮНЕСКО.

Показово, що по Києву і Львову ситуація з об'єктами культурної спадщини, занесеними до списку ЮНЕСКО, значно відрізняється. Зокрема, Львів надає документи щодо розвитку міста, висилає комітету необхідні проекти і зупиняє будівництво, яке викликає стурбованість ЮНЕСКО. Також Луценко зазначив, що оскільки є певна дезінформація з боку української влади, рішення ЮНЕСКО по Києву, по суті, було недостатньо жорстким.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Венеції хочуть обмежити число туристів

28 квітня 2017, 12:31

Українці перемогли на конкурсі юристів Європейського суду з прав людини

17 лютого 2017, 16:15

Останні новини за сьогодні: