Новини / Події / Зарплата співробітників провідних компаній України за рік виросла на 9%
5 лютого 2014, 08:20
Розмір шрифта: А А А

Зарплата співробітників провідних компаній України за рік виросла на 9%

Зарплата співробітників провідних компаній України за рік виросла на 9%, заробітна плата, компанії, ринок праці, посада
Зарплата співробітників провідних компаній України за рік виросла на 9%

За результатами дослідження EY в Україні, фактичне річне зростання заробітних плат становить 9% по медіані, що майже відповідає запланованим 10% на 2013 рік. Підвищення хоча б для однієї категорії персоналу провели 74% компаній. Середній відсоток зростання заробітних плат на 2014 рік очікується на рівні 10% (за даними 47% учасників, що запланували зростання). Найвищий відсоток підвищення зарплат хоча б для однієї категорії співробітників в 2013 році був зафіксований в телевізійному секторі (13%), найнижчий – у банківському (4%).
 “Незважаючи на економічну та політичну нестабільність в країні ринок праці залишається досить жвавим і активним: компанії продовжують переглядати компенсаційні пакети та інвестувати в навчання і розвиток співробітників. Більше того, в 2014 році компанії планують підвищувати рівні заробітних плат і збільшувати кількість персоналу”, – повідомляє Ольга Горбановська, партнер, керівник групи Human Capital компанії EY в Україні.
Що стосується структурування оплати праці, близько 37% компаній-учасниць огляду вже використовують трейдингову структуру, ще 36% запланували її впровадження на наступний рік. Більшість компаній, що вже мають трейдингову структуру, використовують одну структуру для всіх співробітників (це відзначили 78% опитаних), тоді як 22% компаній застосовують різні структури для різних категорій персоналу.
Пріоритети кадрової політики в 2014 році
Серед основних пріоритетів кадрової політики на 2014 учасники огляду відзначили управління ефективністю, а також навчання і розвиток персоналу (у тому числі дистанційне навчання). Іншими важливими питаннями для компаній є підбір персоналу, стимулювання і утримання, а також побудова трейдингової структури оплати праці.
Кадрові політики і практики
Загалом пакет пільг, що надаються компаніями, залишається стабільним в останні роки. Найбільш поширеними пільгами є медичне страхування, автомобілі компанії і мобільний зв’язок.
У 2013 році частка компаній-учасниць, що надають корпоративні автомобілі співробітникам, майже не змінилася і становить 82% (у 2012 році – 85%). За даними дослідження, 94% учасників пропонують своїм співробітникам можливість користування мобільним зв’язком, з яких 76% надають апарат і більше половини (69%) оплачують розмови по мобільному телефону з певним лімітом. При цьому ліміт витрат на мобільний зв’язок на одного співробітника становить від 100 до 1000 грн залежно від посади в компанії.
У 2013 році кількість компаній-учасниць, які надають медичне страхування, становить 79%. Ще 22% компаній надають співробітникам медичну допомогу не в рамках медичного страхування. До стандартних послуг, які включені в пакет медстрахування, цього року додалися вакцинація (62%), вітамінізація (55%), імунізація (33%) і ведення вагітності (39%). При цьому середня сума річного внеску на страхування співробітників середньої, професійної і допоміжної ланки значно збільшилася і може досягати 3600 гривень по медіані залежно від категорії співробітника (порівняно з 2800-3400 гривень в 2012 році). Для вищого та старшого керівництва цей показник становить близько 4800 гривень по медіані.
У 2013 році 20% учасників дослідження пропонували співробітникам програми довгострокового стимулювання, що можна порівняти з даними за 2012 і 2011 роки (23% в обох періодах). Учасники Огляду найбільш часто використовують опціони/плани з придбання акцій і опціони/плани з придбання акцій з обмеженим правом розпорядження акціями (по 35%). Також 29% компаній застосовують відкладений бонус, 19% – фантомні плани і 3% – інші форми.
Дослідження охоплює також питання, пов’язані з додатковими пільгами для співробітників, серед яких пенсійне забезпечення, позики, оплачуване харчування, заняття спортом і багато іншого.
Рекрутинг
Більшість компаній-учасниць (63%) відзначили, що в 2014 році планують не змінювати кількість співробітників. У свою чергу, більше третини компаній (31%) планують набирати персонал в 2014 році. Максимальний набір співробітників, як і в 2012 році, планується за категорією професійної ланки (33%). Більше половини учасників дослідження (61%) зазначили, що здійснюють підбір персоналу за допомогою кадрових агентств. Найчастіше послугами кадрових агентств користуються для пошуку кандидатів на позиції вищого та старшого керівництва (50% і 58% відповідно).
В огляді-2013 традиційно найбільш широко представлені компанії FMCG сектору (23%), компанії хіміко-фармацевтичної галузі (15%), банківський сектор (13%) і торгові компанії (9%). Крім того, включені компанії з нових для огляду галузей, наприклад, нафтогазова промисловість та логістичний сектор.
В огляді заробітних плат і компенсацій, який щороку проводить група Human Capital компанії EY, представлена ??докладна інформація про структуру компенсаційного пакета за більш ніж 400 посадами, а також провідних кадрових політиках та практиках в Україні. Дане дослідження проводиться вже дванадцять років, і цього року в Огляді взяли участь більш ніж 180 компаній з різних галузей.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Oscelia (анонімно) 9 вересня 2014, 06:24 ссылка
    That's a sensible answer to a chnlaelging question
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: